Leszek Bartnicki zrezygnował ze stanowiska prezesa GKS-u Tychy

Leszek Bartnicki zrezygnował ze stanowiska prezesa GKS-u Tychy

Leszek Bartnicki złożył rezygnację z funkcji prezesa GKS-u Tychy. Dotychczasowy prezes spółki poinformował pisemnie o swojej decyzji większościowego akcjonariusza. Sternik tyskiego klubu na stanowisku pozostanie do końca miesiąca.

Bartnicki na stanowisko prezesa zarządu KP GKS Tychy został powołany w lipcu 2019 roku. Głównymi zadaniami sternika tyskiego klubu był rozwój Akademii Piłkarskiej oraz ugruntowanie pozycji zespołu w czołówce pierwszej ligi. W sezonie 2020/2021 tyszanie byli bardzo blisko awansu do ekstraklasy. „Trójkolorowi” na koniec ligowych zmagań zajęli trzecie miejsce i w półfinale baraży przegrali z Górnikiem Łęczna. Bardzo dobrym wynikiem zakończyła się również pucharowa kampania w 2020 roku. Na drodze do finału na PGE Narodowym w ćwierćfinale stanęła Cracovia, która w Tychach wygrała dopiero po dogrywce. Drużyna GKS-u Tychy była sukcesywnie odmładzana. Wielokrotnie na boisku pojawiało się wielu wychowanków, a na ten moment w klasyfikacji Pro Junior System klub zajmuje pierwsze miejsce.

- Dziękuję Leszkowi za jego pracę i wkład włożony w rozwój klubu w ostatnich latach. Chcę mu również podziękować za pracę wykonaną podczas procesu inwestycyjnego. Byliśmy zaskoczeni jego decyzją, którą ogłosił na wczorajszym posiedzeniu rady nadzorczej. Życzę mu wszystkiego najlepszego zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym – mówi Maximilian Kothny, członek zarządu KP GKS Tychy.

Źródło: gkstychy.info

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami