Zapraszamy do Katowic, Częstochowy i Chorzowa - zapowiedź 13. kolejki II ligi

FOTO: Dariusz Grabiński FOTO: Dariusz Grabiński

W 13. serii gier kibice z wojewóztwa śląskiego będą mogli wybrać jeden z trzech II-ligowych stadionów, aby na żywo zobaczyć w akcji swoich ulubieńców. 

Tym razem wszystkie mecze naszych zespołów odbędą się w sobotę (06.10), na wyjeżdzie wystąpi tylko ROW 1964 Rybnik. Całemu, naszemu kwartetowi - nie wiedzie się specjalnie w obecnym sezonie II ligi. W najbliższy weekend będą oni mieli szansę na podreperowanie skromnego dorobku punktowego i wydostanie się ze strefy spadkowej lub awans na wyższe lokaty.

Jako pierwszy zacznie Rozwój Katowice, który o 15:00 przy Zgody podejmie plasujący się w środkowej strefie Znicz Pruszków. Podopieczni Marka Koniarka notują ostatnio udaną passę (wyjazdowe wygrane w lidze i PP oraz remis w Łęcznej), więc jeśli myślą o wygrzebaniu się z czerwonej strefy, to zwycięstwo jest ich obowiązkiem.

Godzinę póżniej w Częstochowie na Stolze Arena Skra ugości innego beniaminka, ale zarazem rewelację obecnego sezonu - Elanę Toruń. Zespół Pawła Ściebury również może pochwalić się niezłą serią (jest niepokonany od ponad miesiąca i 4 meczów) W starciu beniaminków szanse są wyrównane i każdy rezultat jest możliwy, ale my stawiamy na Skrzaki.

O 18:00 na Cichej Ruch Chorzów będzie miał kolejną szansę, aby zatrzeć fatalne wrażenie po ostatnich występach zarówno w lidze jaki i PP. Gośćmi Niebieskich będzie beniaminek z Podkarpacia - Resovia Rzeszów. Goście grają w kratkę i aktualnie plasują się tuż nad spadkowiczami (w tym Skrą i Rozowjem). "Obowiązkowa" wygrana zespołu Dariusza Fornalaka uspokoi nie tylko gorące, kibicowskie głowy i da chwilę oddechu trenerowi, ale pomoże też ekipom z Katowic i Częstochowy.

W międzyczasie, o godzinie 17:00 w Bełchatowie ROW 1964 postara się urwać punkty miejscowemu GKS-owi. Drużyna Rolanda Buchały jest na razie sklasyfikowana najwyżej ze wszystkich ekip z naszego województwa (mając tyle samo punktów co Ruch), ale to gospodarze cały czas myślą o wskoczeniu do strefy oznaczającej awans, od której dzielą ich tylko 3 punkty.

Zestaw par 13. kolejka II ligi:

6 października (sobota):
Siarka Tarnobrzeg - Błękitni Stargard, godz. 15:00, sędzia: Damian Gawęcki (Kielce).
Rozwój Katowice - Znicz Pruszków, godz. 15:00, sędzia: Maciej Pelka (Piła).
Radomiak Radom - Widzew Łódź, godz. 15:30, sędzia: Szymon Lizak (Poznań).
Skra Częstochowa - Elana Toruń, godz. 16:00, sędzia: Albert Różycki (Łódź).
Pogoń Siedlce - Górnik Łęczna, godz. 17:00, sędzia: Piotr Urban (Warszawa).
GKS Bełchatów - ROW 1964 Rybnik, godz. 17:00, sędzia: Grzegorz Kawałko (Białystok).
Ruch Chorzów - Resovia, godz. 18:00, sędzia: Paweł Kukla (Kraków).
Olimpia Elbląg - Stal Stalowa Wola, godz. 19:45, sędzia: Łukasz Karski (Słupsk).

7 października (niedziela):
Olimpia Grudziądz - Gryf Wejherowo, godz. 18:00, sędzia: Rafał Rokosz (Katowice).

źródło: inf. własna / PZPN

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami