Trwa wyjazdowa niemoc GKS-u. We Wronkach przegrał z rezerwami Lecha Poznań - wyniki 28. kolejki II ligi

Nie udało się piłkarzom GKS-u Katowice przełamać wyjazdowego impasu. Porażka we Wronkach z zespołem rezerw Lecha Poznań kosztowała ich utratę pozycji wicelidera drugoligowych rozgrywek.

Dla podopiecznych trenera Rafała Góraka była to szansa na przełamanie, bowiem na wyjeździe w rundzie wiosennej sezonu 2019/2020 katowiczanie jeszcze nie wygrali. W ramach 28. kolejki 2 ligi we Wronkach mierzyli się z rezerwami Lecha Poznań, które walczą o pozostanie na szczeblu centralnym. Do składu GieKSy po krótkiej absencji spowodowanej urazem wrócił Grzegorz Rogala, były zawodnik Lecha. Poza bocznym obrońcą, z zespołem z Poznania związani także Bartosz Mrozek i Piotr Kurbiel.

Po raz kolejny to katowiczanie prowadzili grę, szukając kolejnych sytuacji. Aktywny był zwłaszcza Szymon Kiebzak, który podaniami penetrującymi szukał pod bramką Kurbiela. W 36. minucie sędzia podjął kontrowersyjną decyzję dyktując rzut karny dla gospodarzy. Jedenastkę na gola zamienił Filip Szymczak.

Niespełna pięć minut po przerwie katowiczanie doprowadzili do remisu. Arkadiusz Woźniak doskonale przymierzył z woleja po odegraniu głową Arkadiusza Jędrycha i było 1:1. Chwilę później Woźniak mógł dołożyć gola numer dwa, gdy strzelał po podaniu od Rogali. Tym razem jednak piłka przeleciała tuż nad poprzeczką bramki Lecha. W 70. minucie Lech wykonał zabójczą zmianę jako pierwszy, gdy Hubert Sobol zameldował się na boisku i niemal natychmiast ponownie dał swojej drużynie prowadzenie. W 86. minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Dawid Rogalski, piłka spadła mu na nogę tuż przed bramkarzem. Zanim jednak oddał strzał, zdołał zareagować defensor. Poprawił się chwilę później dobijając piłkę po niepewnej interwencji bramkarza, GKS znów doprowadził do wyrównania.
Gdy wydawało się, że to bliżej trzeciego gola jest GKS, Szymczak w kontrze przymierzył z dystansu i dał Lechowi zwycięstwo w ostatniej akcji meczu.