Remis Niebieskich na inaugurację - wyniki 1. kolejki eWinner II ligi

Na inaugurację swoich występów na szczeblu II ligi zespół Ruchu Chorzów zremisował 1:1 z Pogonią Siedlce. Drużyna trenera Jarosława Skrobacza miała sporą przewagę, ale zagrała nieskutecznie.

Do pierwszego ligowego meczu w Niebiescy przystąpili z trzema nowymi nabytkami w wyjściowym składzie – Filipem Nawrockim, Przemysławem Szkatułą i Danielem Szczepanem. Nieco niespodziewanie szansę gry od pierwszej minuty otrzymał Jakub Siwek. Na ławce spotkanie rozpoczął Łukasz Janoszka, który dochodzi do pełni zdrowia po kontuzji. Po nerwowym początku chorzowianie przystąpili do ofensywy, a je efektem był gol zdobyty przez Przemysława Szkatułę, który został świetnie obsłużony przez Siwka.

Po przerwie Ruch dominował. W 65. minucie trener Skrobacz postanowił wprowadzić nowe siły do swojej drużyny dokonując potrójnej zmiany – na boisku zameldowali się Kacper Będzieszak, Łukasz Janoszka i Piotr Wyroba. „Ecik” był bardzo bliski trafienia 10 minut po wejściu, kiedy bramkarz końcami palców obronił jego bezpośredni strzał z rzutu wolnego, który sam wywalczył. W odpowiedzi goście niespodziewanie doprowadzili do wyrównania – po dośrodkowaniu z prawej strony z bliska trafił Maciej Górski.

Ruch Chorzów – Pogoń Siedlce 1:1 (1:0)
1:0 - Szkatuła, 19 min.
1:1 - Górski, 76 min.
Ruch: Bielecki – Kasolik, Nawrocki, Kulejewski – Kwaśniewski (65. Będzieszak), Neugebeuer (81. Wójtowicz), Mokrzycki (65. Janoszka), Szkatuła (84. Szkatuła) – Siwek (65. Wyroba), Foszmańczyk – Szczepan.