Tąpnięcie w Polonii: Adam Burek zwolniony

Tąpnięcie w Polonii: Adam Burek zwolniony

Adam Burek nie jest już trenerem Polonii Bytom. O zwolnieniu szkoleniowca beniaminka 2.ligi zadecydowały "niezadowalające wyniki sportowe". Jego tymczasowym następcą został Łukasz Tomczyk.

Burek objął funkcję pierwszego trenera Polonii Bytom 9 stycznia 2023 roku, zastępując na tym stanowisku Ryszarda Wieczorka. Poprowadził on Polonię łącznie w 27. meczach ligowych na poziomie 3. oraz 2. ligi. W czerwcu wywalczył z naszym zespołem awans na szczebel centralny, triumfując również w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Pod wodzą trenera Adama Burka bytomianie w obecnym sezonie na poziomie 2. ligi rozegrali 10 spotkań, w których dwukrotnie cieszyli się z kompletu punktów, plasując się obecnie na 16. miejscu w tabeli. 

Funkcję tymczasowego trenera Polonii przejął Łukasz Tomczyk, który pełnił do tej pory funkcję asystenta trenera Burka. 34-letni szkoleniowiec ma na swoim koncie pracę w sztabach szkoleniowych pierwszoligowych: Resovii Rzeszów, Wisły Kraków oraz GKS-u Katowice, a także samodzielnie prowadził Victorię Częstochowa.

Źródło: bs.poloniabytom.com.pl

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami