Porażka przed obozem

Drużyna ROW-u 1964 Rybnik przegrała w sparingowym meczu z trzecioligowym Rekordem Bielsko-Biała 1:2. Dla zespołu trenera Dietmara Brehmera był to ostatni sprawdzian przed rozpoczęciem obozu w Kamieniu.

Mecz rozegrany został na głównej płycie Stadionu Miejskiego w Rybniku. Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia, bo już w trzeciej minucie gry gola zdobył Marek Gładkowski. Później jednak inicjatywę przejęli goście. Efektem ich dobrej gry było wyrównujący gol zdobyty z rzutu wolnego przez Dariusza Ruckiego. W przerwie trenerzy obu drużyn dokonali kilku zmian. W rezultacie na boisku pojawiły się praktycznie nowe zespoły. Przemeblowana personalnie obrona bielszczan okazała się nie do sforsowania dla miejscowych. „Biało-zieloni” wygrywali w tym sektorze boiska o wiele więcej starć indywidualnych. Mogły się również podobać kontrataki wyprowadzane przez drużynę gości. Jeden z nich zakończył się zdobycie gola na wagę zwycięstwa. Strzelił go jeden z testowanych przez bielszczan graczy.
W poniedziałek (11 lipca) ROW rozpoczyna obóz przygotowawczy w ośrodku w Kamieniu. W trakcie obozu rybniczanie rozegrają sparing z BKS Stalą Bielsko-Biała.

ROW 1964 Rybnik – Rekord Bielsko-Biała 1:2 (1:1)
1:0 Gładkowski, 3 min.
1:1 Rucki, 40 min.
1:2 zawodnik testowany, 62 min.
ROW:  Makuchowski (46. Kajzer) – Janik (46. Kalisz), Cichy (46. Bober), Balul, Groborz (46. Jaroszewski), Jary (46. Nowak), Slisz, Siwek, Tkocz (46. Dzierbicki), Polak (46. Koleczko), Gładkowski (46. Drozdowski)