III liga też nie dokończy sezonu. Awans wywalczył Śląsk II Wrocław

FOTO: Dariusz Grabiński FOTO: Dariusz Grabiński

Stało się to czego najbardziej obawiali się kibice Ruchu Chorzów i Polonii Bytom. Zarząd Śląskiego Związku Piłki Nożnej w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników, trenerów i sędziów, podjął uchwałę w sprawie zakończenia wszystkich rozgrywek piłkarskich w sezonie 2019/2020.

Oznacza to przede wszystkim zakończenie rywalizacji w trzeciej grupie III ligi, w której występują górnośląskie drużyny. Sezon 2019/2020 został zakończony z awansami bez spadków. Po posiedzeniu Komisji do spraw Rozgrywek ŚlZPN, które odbędzie się w piątek (15 maja) przedstawione zostaną zweryfikowane tabele i grupy rozgrywkowe. W praktyce oznacza to, że prawo gry w II lidze zapewnił sobie zespół rezerw Śląska Wrocław. Kibice świętujących w tym roku stulecie istnienia Ruchu i Polonii muszą obejść się smakiem. O awans na szczebel centralny ich drużyny powalczą w następnym sezonie.

"Szanowni Państwo, temat zakończenia rozgrywek budzi szereg kontrowersji, dlatego jeszcze raz podkreślam, decyzja zarządu ŚlZPN została poparta konsultacjami z klubami, które jednoznacznie opowiedziały się za takim rozwiązaniem. Od 18 maja br. rząd RP zezwolił na prowadzenie zajęć treningowych w większych grupach, lecz w dalszym ciągu, obowiązują obostrzenia, które uniemożliwiają prowadzenie rozgrywek oraz meczów sparingowych. Bezpieczeństwo i zdrowie zawodników są dla nas priorytetem. Proszę, dbajcie o siebie i innych i z optymizmem przygotowujmy się do rozpoczęcia nowego sezonu, który po wysłuchaniu Waszego głosu, chcemy rozpocząć jak najszybciej. Warunek konieczny – zniesienie zakazu rozgrywania meczów piłkarskich w niższych ligach" - napisał w specjalnym komunikacie Henryk Kula, prezes ŚlZPN.

Źródło: slzpn.pl

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami