Status quo - wyniki 9. kolejki III ligi

W 9. serii gier niewiele brakowało do zmiany na samym szczycie tabeli. Liderem wciąż pozostaje GKS 1962 Jastrzębie. W śląskich derbach lepsze rezerwy Górnika.

W 9. kolejce spotkań, jako pierwsi na murawę wybiegli piłkarze beniaminka Unii Turza Ślaska, którzy we Wrocławiu stawili czoła rezerwom tamtejszego Śląska. Podopieczni Jana Adamczyka stracili gola już w 17. minucie, po trafieniu Adriana Repskiego.

Na szczęście już 7 minut później do wyrównania doprowadził niezawodny i najskuteczniejszy w szeregach gości - Dawid Hanzel. W II połowie rezultat nie uległ już zmianie i beniaminek z Turzy dopisuje sobie punkt w tabeli.  Niestety "Unici w dalszym ciągu zajmują 14. - spadkowe miejsce.

W derbach rozegranych w Pawłowicach Śląskich - wyraźna dominacja, wzmocnionych I-ligowymi posiłkami "Górników" z Zabrza. Zabrscy "rezerwiści" nie pozostawili złudzeń kto jest lepszy i wysoko pokonali piłkarzy Pniówka. Pierwsza połowa zakończyła się remisowo, gdyż na gola Aleksandra Kwieka z 8. minuty tuż przed przerwą odpowiedział Marcin Sobczak

W II odsłonie przewaga zabrzan nie podlegała już dyskusji, czego dowodem kolejne bramki  autorstwa: Armina Cerimagića z karnego oraz Krzysztofa Kiklaisza w 70. minucie i Bartosza Pikula z 83. minuty gry. Tym samym goście z Zabrza przerwali serię 6. nieprzegranych z rzędu spotkań w wykonaniu drużyny Jana Wosia.

Lider tabeli może czuć mały niedosyt, gdyż pod Chełmcem tylko bezbramkowo zremisował z outsiderem tabeli. W pierwszej połowie spotkanie było dość wyrównane ale to GKS miał najlepszą okazję na objęcie prowadzenia. Niestety w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzał Adriana Kopacza świetnie wybronił Damian Jaroszewski

Druga odsłona to lekka przewaga gości z Górnego Śląska, ale rozregulowane celowniki mieli zarówno zmiennik Daniel Szczepan - dwukrotnie, jak i Dominik Szczęch. Mało brakowało, a to wałbrzyscy "Górnicy" zdobyliby gola, ale Damian Migalski w 83. minucie także nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Grzegorzem Drazikiem.

W lepszej grze obu drużynom na pewno przeszkadzały silne opady deszczu oraz słaba widoczność z powodu mgły. Dodatkowo w podświadomości piłkarzy z Jastrzębia zapewne siedziała myśl, o czekającym ich we wtorek prestiżowym meczu 1/8 Pucharu Polski przeciwko ekstraklasowemu Górnikowi Łęczna

Górnik Wałbrzych - GKS 1962 Jastrzębie 0:0
Górnik W.: Jaroszewski - Surmaj, Rytko, Gawlik (81. Brzeziński), Krzymiński - Tobiasz, Morawski, Pierzga (68. Bogacz), Sobiesierski (65. Młodziński) - Migalski, Woźniak.
GKS 1962: Drazik - Mazurkiewicz, Pacholski, Szymura, Zajączkowski - Szczęch, Musioł (78. Kawula), Tront, Kopacz - Caniboł (46. Ali), Jadach (46. Szczepan).

W najciekawszym i najbardziej emocjonującym spotkaniu - Skra Częstochowa w doliczonym czasie doprowadziła do remisu z rewelacyjnym beniaminkiem - Stalą Brzeg. Opolski nowicjusz przez prawie godzinę czuł się już nowym liderem - po golu Tomasza Gajdy z 33. minuty, ale po wyrównującej bramce "Skrzaków" -  w dalszym ciągu ogląda plecy lidera z Jastrzębia -Zdroju.

Na zakończenie kolejki w niedzielę, w Bielsku- Białej Rekord podejmie o 14:00 Ślęzę Wrocław.