Dawid Jóźwiak nowym trenerem ROW-u 1964 Rybnik

Dawid Jóźwiak nowym trenerem ROW-u 1964 Rybnik

W rundzie wiosennej sezonu 22/23 trenerem występującej na szczeblu IV ligi drużyny ROW-u 1964 Rybnik będzie Dawid Jóźwiak. Z klubem pożegnał się dotychczasowy szkoleniowiec rybniczan Oleksandr Szeweluchin.

Klub poinformował, że Szeweluchin zrezygnował z posady z przyczyn osobistych. Jednak szybko okazało się, że dołączył on do sztabu szkoleniowego występującej w eWinner II lidze Raduni Stężyca. Ukrainiec prowadził zespół ROW-u w 15 meczach ligowych, z których siedem wygrał, jeden zremisował i siedem przegrał. Jego następcą został Dawid Jóźwiak. Dotychczas 30-latek był asystentem Szeweluchina. Od 11 stycznia Jóźwiak pełni rolę pierwszego trenera zespołu z Rybnika. Jest jest przedstawicielem młodego pokolenia trenerów, który już prowadził kilka drużyn na niższym szczeblu rozgrywkowym: MKS Zaborze, Carbo Gliwice i Młodość Rudno. Pół roku przed dołączeniem do ROW-u spędził w Polonii Bytom, w której dołączył do sztabu szkoleniowego trenera Kamila Rakoczego.

- Przyszedł czas na samodzielną pracę i branie pełnej odpowiedzialności zarówno za przygotowanie drużyny jak również za wyniki. Nie planuję żadnej rewolucji kadrowej, znam wszystkich zawodników i wierzę w ich umiejętności i wiem na co ich stać. Na pewno kilka nowych postaci w klubie przez okres przygotowawczy się pojawi, bo jest to nieuniknione m.in. ze względu na nasze kontuzje. Propozycja prowadzenia drużyny spadła na mnie z zaskoczenia i delikatnie zmieniłem plan okresu przygotowawczego - mówi nowy szkoleniowiec ROW-u.

Grającym asystentem w sztabie szkoleniowym będzie Jan Janik. Trenerem bramkarzy pozostanie natomiast Remigiusz Danel.

Źródło: row1964rybnik.com

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami