Pierwszy mecz barażowy o III ligę dla Szczakowianki

W pierwszym meczu barażowym o awans do III ligi Szczakowianka Jaworzno pokonała Unię Turza 2:1. Rewanż rozegrany zostanie w najbliższą środę (21 czerwca) w Turzy Śląskiej.

Po bezbramkowej pierwszej połowie nie zanosiło się na to, że goście będą w stanie objąć prowadzenie. Tymczasem w 51. minucie po serii rzutów rożnych pięknym strzał z dystansu Sławomira Musiolika trafił w słupek, a najprzytomniej zachował się Mateusz Danieluk, który z bliska skierował piłkę do bramki Szczakowianki. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat, ale długo ich starania nie przynosiły efektów. Przełomowym momentem meczu było pojawianie się na boisku Jakuba Sewerina. 27-letni napastnik strzelił dwa gole, które przesądziły o zwycięstwie drużyny z Jaworzna.

Przed środowym rewanżem ma ona minimalną zaliczkę, ale zapewne Unia będzie chciała przechylić szalę awansu na swoją stronę. Początek meczu o godz. 18.00.

Szczakowianka Jaworzno - Unia Turza 2:1 (0:0)
0:1 - Danieluk, 52 min.
1:1 - Sewerin, 80 min.
2:1 - Sewerin, 88 min.
Szczakowianka: Gargasz - D. Małkowski, Sierczyński, Skrzypiński - Chrabąszcz, Kotov, Gądek (46. M. Małkowski), Jabłoński, Wawoczny (68. Sewerin) - Kędzierski (76. Budak), Smarzyński.
Unia: Musioł – Wala, Ballo, Jary – Wenglorz (87. Glenc), Witkowski (74. Gałecki), Benvindo, Mazur – Danieluk (82. Staniczek), Kucharski, Musiolik.