Mecz w cieniu protestu. Piast był bliski wygranej w Białymstoku - wyniki 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Mecz w Zabrzu, gdzie Górnik podejmował Zagłębie Lubin upłynął pod znakiem bojkotu ze strony Torcidy. Na trybunach było cicho, a w na boisku wiało nudą. Znacznie więcej emocji było w Białymstoku, gdzie Piast zremisował z Jagiellonią 3:3.

Zorganizowane grupy kibiców Górnika zapowiedziały bojkot polegający na pozostawieniu pustym sektora tzw. Torcidy (najbardziej aktywnej części trybun), tudzież braku dopingu i oprawy. I tak się stało. Na stadionie słychać było głównie grupę sympatyków gości. Pierwsza połowa nie mogła porwać nikogo. Oba zespoły grały wolno w ataku pozycyjnym, niedokładnie. Prowadzenie zabrzanom mógł dać Jesus Jimenez, który głową spudłował z kilku metrów.

W drugiej części meczu Górnik atakował, jednak nie kończył akcji celnymi strzałami, poza kolejną obronioną próbą Bartosza Nowaka z rzutu wolnego. Sześć minut przed końcem gospodarze cieszyli się co prawda z gola Lukasa Podolskiego, jednak nieuznanego z racji „spalonego” i mecz skończył się bezbrakowym remisem.

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 0:0
Górnik: Sandomierski – Gryszkiewicz, Janicki, Wiśniewski (71. Szymański) – Janża, Kubica (71. Bainovic), Manneh, Nowak (80. Sanogo), Dadok (89. Cholewiak) – Podolski, Jimenez.

Zespół Piasta Gliwice był bliski wywiezienia kompletu z Białegostoku. Drużyna trenera Waldemara Fornalika do przerwy prowadził po trafieniach Arkadiusz Pyrki i Damiana Kądziora (z rzutu karnego). Niestety w drugiej połowie skuteczniejsi byli gospodarze. Doprowadzili oni do wyrównania. Piast ponownie wyszedł na prowadzenie po golu Michała Chrapka. W 89. minucie po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce boisko przedwcześnie opuścił stoper Jagielloni Błażej Augustyn. Wydawało się, że gliwiczanie "dowiozą" wygraną do końca. Jednak w ostatniej minucie Frantisek Plach skapitulował po raz trzeci i mecz zakończył się remisem.

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 3:3 (0:2)
0:1 - Pyrka, 22 min.
0:2 - Kądzior, 41 min. (karny)
1:2 - Cernych, 51 min. (karny)
2:2 - Imaz, 63 min.
2:3 - Chrapek, 83 min.
3:3 - Bida, 90 min.