GieKSa rozgromiła Puszczę! - wyniki 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Prawdziwą kanonadę urządzili sobie piłkarze GKS-u Katowice w wyjazdowym meczu 11. kolejki z Puszczą Niepołomice. Beniaminek PKO BP Ekstraklasy rozbił gospodarzy aż 6:0! Zimny prysznic spotkał kibiców Górnika Zabrze. Zespół trenera Jana Urbana przegrał z Zagłębiem Lubin.

Mecz rozegrany na stadionie Cracovii toczył się w trudnych warunkach, a grę piłkarzom utrudniał obfity deszcz. Spotkanie miało jednak interesujący przebieg. W 31. minucie katowiczanie objęli już prowadzenie. Po rozegraniu rzutu rożnego piłka trafiła do Mateusza Kowalczyka, a ten strzałem z około 14 metrów posłał piłkę do siatki. Dziesięć minut później było już 2:0 dla gości. Oskar Repka podał do Sebastiana Bergiera, a ten strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Michałowi Perchelowi.

Goście na drugą połowę wyszli już bez Bergiera, który jeszcze zanim zdobył drugą bramkę sygnalizował uraz barku. Zastąpił go Borja Galan, który w 50. minucie nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. GKS jednak nie odpuszczał i w 57. minucie prowadził już 3:0 po efektownej akcji Alana Czerwińskiego i Bartosza Nowaka, którą strzałem z pięciu metrów wykończył Repka. W 73. minucie Piotr Mroziński sfaulował w polu karnym Marcina Wasielewskiego i arbiter podyktował "jedenastkę", którą pewnym strzałem wykorzystał Arkadiusz Jędrych. Za chwilę, niemal w tym samym miejscu, Wasielewskiego sfaulował Konrad Stępień i arbiter ponownie wskazał na jedenasty metr. Tym razem rzut karny wykorzystał Nowak.

Podopieczni trenera Rafała Góraka zdobyli jeszcze jedną bramkę w 86. minucie. Najpierw Nowak trafił piłką w słupek, ale skuteczną dobitką popisał się wprowadzony chwilę wcześniej Jakub Antczak.

Puszcza Niepołomice - GKS Katowice 0:6 (0:2)
0:1 - Kowalczyk, 31 min.
0:2 - Bergier, 41 min.
0:3 - Repka, 57 min.
0:4 - Jędrych, 73 min. (karny)
0:5 - Nowak, 77 min. (karny)
0:6 - Antczak, 86 min.
GKS Katowice: Kudła – Kuusk, Jędrych, Klemenz (78. Komor) – Czerwiński (78. Marzec), Kowalczyk (78. Baranowicz), Repka, Wasielewski (82. Antczak) - Błąd, Bergier (46. Galan), Nowak.

Zabrzanie mecz przeciwko Zagłębiu zaczęli z animuszem. Już w 4. minucie spotkania stuprocentową sytuację miał Taofeek Ismaheel. Górą w sytuacji sam na sam jednak Dominik Hładun, który świetnie obronił piłkę. Parę chwil Kamila Lukoszka uprzedził obrońca Zagłębia Lubin. Z czasem do głosu doszli goście. W 32. minucie Tomasz Pieńko wykorzystał błąd Michała Szrominka i lubinianie objęli prowadzenie.

Trener Jan Urban w przerwie przeprowadził w przerwie trzy zmiany co już od pierwszej akcji ożywiło poczynania ofensywne. W 49. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Michał Nalepa po faulu na Lukasie Podolskim. Kolejne minuty mijały pod dyktando zabrzan, ale brakowało im skuteczności. Gospodarze całą drugą połowę bili głową w mur.

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)
0:1 - Pieńko, 32 min.
Górnik: Szromnik – Szala (46. Olkowski), Szcześniak, Josema, Janża - Ismaheel (72. Bakis), Rasak, Hellebrand (82. Buksa), Lukoszek (46. Ambros) - Podolski, Zahović (46. Furukawa).

Gol stracony w doliczonym czasie gry po rzucie karnym zadecydował o porażce Piasta Gliwice w wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin. Wcześniej nic nie zapowiadało, że podopieczni trenera Aleksandara Vukovica wrócą z Pomorza bez punktów. Piast stworzył groźniejsze sytuacje do zdobycia gola, ale grał nieskutecznie. W drugiej minucie doliczonego czasu Tomas Huk sfaulował w obrębie szesnastki Adriana Paryzka. Sędzia Damian Sylwestrzak po konsultacji z VAR-em podyktował rzut karny dla gospodarzy. Strzał Efthymisa Koulourisa obronił Frantusek Plach, ale był bezradny przy dobitce.

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 1:0 (0:0)
1:0 - Koulouris, 90 min.
Piast: Plach – Pyrka, Huk, Czerwiński, Drapiński – Szczepański (82. Mucha), Tomasiewicz, Rosołek (77. Kądzior), Chrapek, Félix – Katsantonis (68. Piasecki).