Widowisko: Górnik w ostatniej chwili uratował remis z Piastem - wyniki 9. kolejki PKO BP Ekstraklasa

Górnośląskie derby w PKO BPO Ekstraklasie nie zawiodły. Górnik Zabrze po bardzo emocjonującym meczu zremisował z Piastem Gliwice 3:3. Ten mecz na długo zapadnie w pamięci kibiców.

Blisko 20 tysięcy kibiców na trybunach Areny Zabrze na pewno nie narzekało na nudę. Już w piątej minucie zobaczyli pierwszego gola. Cieszyli się z niego fani Piasta, gdyż Richard Jensen skierował piłkę do własnej bramki. Nie minął kwadrans gry, a Piast prowadził 2:0. W 14. minucie Kamil Wilczek popisał się celną „główką”.

Wynik 0:2 nie załamał jednak graczy Górnika, którzy przejęli inicjatywę i szybko zdobyli gola na 1:2. W 17. minucie Erik Janża chciał chyba zagrać piłkę do partnerów będących w polu karnym „Piastunek”. Jednak nikt jej nie dotknął, a ta nieoczekiwanie wpadła do siatki. W 35. minucie okazji do wyrównania nie wykorzystał Robert Dadok, którego strzał z bliska obronił Franstisek Plach. Inna sprawa, że zabrzanie w tym momencie na pewno nie zachowali się zgodnie z duchem fair play. Chociaż w okolicach środka boiska skręcał się z bólu Constantin Reiner, to nie przerwali akcji. Jeszcze przed przerwą padła czwarta bramka. Gola na 2:2 zdobył Piotr Krawczyk, który w 42. min. wykorzystał rzut karny.

Początek drugiej połowy także był dobry w wykonaniu gliwiczan. W pobliżu pola karnego zabrzan, na prawym skrzydle piłkę wywalczył Grzegorz Tomasiewicz. Po efektownej wymianie podań z Arkadiuszem Pyrką, ten pierwszy zagrał przed bramkę. Jeden z obrońców wybił piłkę spod nóg Wilczka, ale ta trafiła do Damiana Kądziora, który nie zmarnował okazji do zdobycia gola.

Górnik miał inicjatywę, ale bardzo długo nie potrafił wyrównać. Dopiero w doliczonym czasie gry, w olbrzymim zamieszaniu po rzucie rożnym, Jensen wepchnął piłkę do siatki. W tym momencie Piast grał już w osłabieniu, gdyż Ariel Mosór za faul na Rafale Janickim ujrzał czerwoną kartkę (też w doliczonym czasie gry).

Górnik Zabrze - Piast Gliwice 3:3 (2:2)
0:1 - Jensen, 5 min. (samoboojczy)
0:2 - Wilczek, 14 min.
1:2 - Janża, 17 min.
2:2 - Krawczyk, 42 min. (karny)
2:3 - Kądzior, 49 min.
3:3 - Jensen, 90+9 min.
Górnik: Broll - Szcześniak, Janicki, Jensen - Olkowski (68. Wojtuszek), Kotzke (68. Vrhovec), Mvondo, Okunuki (84. Pacheco), Janża - Dadok (78. Podolski), Krawczyk (78. Włodarczyk).
Piast: Plach - Mosór, Czerwiński, Reiner (46. Mokwa) - Pyrka (85. Ameyaw), Hateley, Tomasiewicz (81. Dziczek), Katranis (81. Holubek), Kądzior - Toril (73. Sappinen), Wilczek.