Michał Bemben został doradcą zarządu Górnika Zabrze

Michał Bemben został doradcą zarządu Górnika Zabrze FOTO: gornikzabrze.pl

Michał Bemben został doradcą zarządu Górnika Zabrze do spraw sportowych. Dla 46-letniego byłego zawodnika jest to powrót po dziewięciu latach do klubu z Zabrza. 

Bemben urodził się 28 stycznia 1976 roku w Rudzie Śląskiej. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Górniku Zabrze, w którym treningi rozpoczął mając 9 lat. Pod koniec lat 80-tych wraz z rodziną wyemigrował do Niemiec i za naszą zachodnią granicą kontynuował przygodę z piłką. Kolejnymi juniorskimi klubami wychowanka Górnika były SpVg Bonen i Hammer SpVg. W roku 1995, gdy trafił do VFL Bochum. Przez pierwsze trzy lata pobytu w klubie z Nadrenii Północnej-Westfalii terminował w drużynie rezerw. Do pierwszego zespołu włączony został przed sezonem 1998/1999. 13 września 1998 roku zadebiutował w Bundeslidze. Miało to miejsce podczas wyjazdowego meczu drużyny z Bochum z Borussią Dortmund. Bemben pojawił się na boisku w 67. minucie zmieniając reprezentanta Niemiec Maurizio Gaudino. W Bochum występował do roku 2005, zaliczając w tym klubie 137 meczów i zdobywając trzy gole. W Bundeslidze zagrał 65 razy, bez zdobyczy bramkowej. Jego kolejnymi klubami na niemieckiej ziemi były Rot Weiss Essen, w którym grał w latach 2005-2007 oraz Union Berlin, dla którego występował od 2007 do 2010 roku.

Wreszcie w czerwcu 2010 roku wrócił do Zabrza, by związać się z Klubem, który miał w sercu od najmłodszych lat. Przy Roosevelta spędził trzy sezony, rozgrywając w tym czasie ponad siedemdziesiąt oficjalnych meczów. Teraz wraca do klubu ponownie, ale już w zupełnie innej roli - doradcy zarządu do spraw sportowych. Jego rolą będzie dalszy rozwój i koordynowanie współpracy na linii: pierwsza drużyna – akademia piłkarska – dział skautingu i jak sama nazwa stanowiska sugeruje, doradzanie zarządowi Górnika w kwestiach typowo sportowych.

- Jesteśmy przekonani, że doświadczenie i profesjonalizm Michała Bembna szybko przyniesie pozytywne efekty. Wszelkie decyzje podejmowane przez Zarząd Górnika opierają się na kolektywnej współpracy z pierwszą drużyną i pozostałymi działami sportowymi. Kompetencje, które wniesie on do Górnika z pewnością tę kooperację rozwiną i usprawnią – komentuje Tomasz Masoń, członek zarządu Górnika.

Źródło gornikzabrze.pl

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami