Spektakularne przełamanie Górnika - wyniki 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Niesamowity przebieg miał mecz Górnika Zabrze z Wisłą Płock. Goście prowadzili do przerwy już 2:0, ale po zmianie stron zabrzanie nie tylko odrobili straty, ale też zadali decydujący cios. Bohaterem meczu był Lukas Podolski, strzelec dwóch goli dla Górnika.

Piątkowy wieczór na długo pozostanie w pamięci kibiców zabrzańskiej drużyny. Grający z przysłowiowym "Nożem na gardle" gospodarze ruszyli a animuszem do ataków, ale brakowało im skuteczności. Tymczasem gole zaczęli strzelać piłkarze z Płocka. Po kwadransie goście wyprowadzili pierwszy groźny atak, który zakończył się bramką. Po faulu Richarda Jensena rzut wolny na gola zamienił Mateusz Szwoch. Górnicy potrzebowali kilkunastu minut, by otrząsnąć się z ciosu i znów zaatakowali, choć akcje nie były już tak groźne i dynamiczne jak w pierwszych minutach. W doliczonym czasie gry ekipa z Płocka wyprowadziła kolejną kontrę. Długie zagranie Dominika Furmana na bramkę zamienił Dawid Kocyła

Po przerwie znów do ofensywy ruszyli zabrzanie. Bramkę kontaktową zdobył Damian Rasak, który w 57. minucie przejął piłkę przed polem karnym i precyzyjnym strzałem umieścił ją w siatce rywali. Na kolejne trafienie kibice czekali zaledwie cztery minuty. Do rzutu wolnego podszedł Lukas Podolski i fantastyczną bombą zerwał pajęczynę z siatki Krzysztofa Kamińskiego. Stadion eksplodował z radości! Jak się okazało nie po raz ostatni. Zabrzanie do końca grali o komplet punktów, co przyniosło skutek w 87. minucie meczu. Architektem bramki był kapitan, Erik Janża, który najpierw odebrał piłkę rywalowi, następnie pomimo sporego zmęczenia pomknął lewą stroną boiska, by idealnie zacentrować wprost na głowę „Poldiego”, a ten po raz drugi pokonał bramkarza gości.

Górnik Zabrze - Wisła Płock 3:2 (0:2)
0:1 - Szwoch, 17 min.
0:2 - Kocyła, 45 min.
1:2 - Rasak, 57 min.
2:2 - Podolski, 61 min.
3:2 - Podolski, 87 min.
Górnik: Bielica – Sekulić (79. Wojtuszek), Janicki, Jensen (46. Bergstroem), Janża – Yokota, Rasak (85. Kotzke), Mvondo (52. Okunuki), Pacheco – Podolski, Włodarczyk (85. Dadok).

Zespół Piasta Gliwice wywalczył "planowe" trzy punkty w starciu z Miedzią Legnica. Trener Aleksandar Vuković dokonał jednej zmiany w składzie w porównaniu ze zremisowanym spotkaniem z Lechem Poznań. Od pierwszej minuty zagrał Jorge Felix, który zastąpił Michaela Ameyawa. Jedyny gol w tym meczu padł w 23. minucie, kiedy to Jorge Felix przytomnie odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i skierował piłkę do siatki z bliskiej odległości.

Miedź Legnica - Piast Gliwice 0:1 (0:1)
0:1 - Felix, 23 min.
Piast: Plach – Pyrka (65. Holubek), Mosór, Czerwiński, Katranis – Tomasiewicz (74. Kaput), Dziczek – Kądzior (90. Hateley), Chrapek (90. Sobczyk), Felix (74. Ameyaw) – Wilczek.