Trwa świetna passa Piasta! I Górnika też! - wyniki 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Piast Gliwice w dobrym stylu pokonał Koronę Kielce 2:1 i zanotował jedenasty mecz bez porażki z rzędu wyrównując tym samym klubowy rekord. Gliwiczanie mogą być niemal pewni zajęcia piątego miejsca na finiszu rozgrywek PKO BP Ekstraklasy. Górnik Zabrze pokonał Widzew Łódź.

Trener Aleksandar Vuković dokonał trzech w porównaniu ze zwycięskim spotkaniem z Radomiakiem. Od pierwszej minuty zagrali Jakub Holubek, Michael Ameyaw i Kamil Wilczek, którzy zastąpili Alexandrosa Katranisa, Szczepana Muchę i Gabriela Kirejczyka. Od początku meczu gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń i stwarzali sobie dużo więcej sytuacji strzeleckich. Najlepszą z nich miał Michał Chrapek, ale dobrze dysponowany był bramkarz Marceli Zapytowski. Piłkarze Piasta grali lepiej od swoich rywali, ale brakowało jedynie bramki.

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla Piasta, ponieważ w 55. minucie do siatki trafił Arkadiusz Pyrka. Po objęciu prowadzenia gliwiczanom grało się jeszcze lepiej. Niespełna kwadrans później prowadzenie gliwiczan podwyższył Michael Ameyaw. Goście odpowiedzieli dopiero w doliczonym czasie gry. Jednak zawodnicy Piasta kontrolowali boiskowe wydarzenia do ostatniego gwizdka sędziego.

Piast Gliwice - Korona Kielce 2:1 (0:0)
1:0 - Pyrka, 55 min.
2:0 - Ameyaw, 69 min.
2:1 - Godinho, 90 min.
Piast: Plach - Pyrka, Mosór, Czerwiński, Holubek - Tomasiewicz (90. Hateley), Dziczek - Ameyaw (87. Mucha), Chrapek, Felix - Wilczek (79. Sobczyk).

Zespół Górnika Zabrze wygrał piąty mecz z rzędu. Tym razem ofiarą triumfalnego powrotu Jana Urbana na ławkę trenerską klubu z Zabrza padł Widzew Łódź.

Widzew Łódź - Górnik Zabrze 2:3 (1:2)
1:0 - Pawłowski, 20 min.
1:1 - Pacheco, 39 min.
1:2 - Sekulić, 44 min.
1:3 - Yokota, 71 min.
2:3 - Ciganiks, 82 min.
Górnik: Bielica – Sekulić, Bergstroem, Jensen (80. Szcześniak), Janża – Olkowski (70. Okunuki), Rasak, Pacheco (85. Mvondo), Yokota (85. Dadok) – Podolski, Włodarczyk (70. Krawczyk).