Plan przygotowań Ruchu Chorzów

Plan przygotowań Ruchu Chorzów

Piłkarze Ruchu Chorzów przygotowania do rundy wiosennej rozgrywek PKO BP Ekstraklasy rozpoczną się 8 stycznia. W planach Niebieskich jest wylot na zgrupowanie do Turcji oraz rozegranie pięciu spotkań sparingowych.

Zawodnicy tradycyjnie zaczną rok od specjalistycznych badań w Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. W pierwszej części przygotowań podopieczni trenera Jan Wosia będą pracować w Chorzowie. Zaplanowano zajęcia w hali, siłowni i na boisku, a także testy szybkościowe w ośrodku Football-on. Zespół Ruchu rozegra również pierwszy mecz kontrolny z drugoligową Polonią Bytom.

Następnie Niebiescy wyjadą na zgrupowanie do tureckiego Belek, gdzie rozegrają trzy sparingi: z zespołami z Węgier, Kosowa i Macedonii Północnej. Dodajmy, że zgrupowanie zostało dofinansowano przez Stowarzyszenie Wielki Ruch oraz fankluby FC Deutschland i Blue England.

Po powrocie – w ostatnim tygodniu przygotowań – chorzowianie znów będą pracować na własnych obiektach. W ostatnim teście przed ligą Ruch zmierzy się z pierwszoligową Odrą Opole. Pierwszy mecz o punkty w 2024 r. podopieczni trenera Wosia rozegrają 9 lutego, gdy na Stadion Śląski przyjedzie Legia Warszawa.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami