Przerwa potrwa dłużej. Piłkarskie władze wydały nowe komunikaty

Przerwa potrwa dłużej. Piłkarskie władze wydały nowe komunikaty

Wiadomo już, że przerwa w piłkarskich rozgrywkach spowodowana pandemią koronawirusa potrwa dłużej niż pierwotnie zakładano. Władze polskiego i śląskiego futbolu wydały kolejne komunikaty w tej sprawie.

Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A. poinformował, że w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy zostają odwołane do 26 kwietnia 2020 r. włącznie. O ewentualnych decyzjach w zakresie wznowienia rozgrywek przed upływem terminu i ustalenia terminów rozegrania zaległych meczów lub konieczności odwołania kolejnych zawodów, spółka informowaćbędzie niezwłocznie po ich podjęciu.

Departament Rozgrywek Krajowych Polskiego Związku Piłki Nożnej poinformował, że w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze Fortuna I ligi i II ligi zostały odwołane do 26 kwietnia włącznie.

Komisja Rozgrywek Śląskiego Związku Piłki Nożnej pracuje nad opracowaniem nowego terminarza rundy rewanżowej oraz nowych zasad jej rozegrania. Zgodnie z Uchwałą PZPN z 12 marca br. – rozgrywki mogą się rozpocząć najwcześniej 4 kwietnia. W związku z opóźnieniem startu rozgrywek zostało przedłużone okno transferowe. Zebrania wyborcze w podokręgach odbędą się w najbliższych możliwych terminach. Komisja ds. Nagłych podjęła już uchwały o zmianie ich terminów, ustalając nowe terminy, o których delegaci zostaną poinformowani przez kierowników biur w podokręgach. Wszystkie zaplanowane wydarzenia tj. turniej o Puchar Tymbarku, Piknik Wybitnego Reprezentanta, Turniej o Puchar Stulecia oraz inne – zostaną przeprowadzone. Ich terminy zostaną ustalone jak tylko sytuacja się ustabilizuje.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami