Futbol wraca do Spodka. Przed nami Super Cup 2024!

Futbol wraca do Spodka. Przed nami Super Cup 2024!

Od mocnego uderzenia rozpoczyna świętowanie 60-lecia istnienia GKS Katowice. Z inicjatywy klubu rozegrany zostanie pierwszy od 26 lat halowy turniej piłkarski w Spodku. Legendarna hala gościć będzie uczestników Spodek Cuper Cup 2024.

Turniej będzie okazją do rywalizacji pomiędzy sześcioma profesjonalnymi klubami piłkarskimi, ale także do spotkania kibiców i ich piłkarskich idoli. Piłka halowa przed laty była jednym z wielkich hitów rozgrywanych pod dachem katowickiego Spodka. Dyscyplina rozstała się z legendarną katowicką halą blisko 3 dekady temu. Teraz ma się to zmienić. Spodek Super Cup ma stać się zupełnie nowym wydarzeniem w sportowym kalendarzu Katowic.

Płyta główna Spodka zamieni się w piłkarską murawę. W niedzielę (14 stycznia) na specjalnie do tego przygotowanym boisku piłkarskim o wymiarach 42 na 22 metry z trawą sztuczną oraz okalającymi pole gry bandami LED (banda jako element gry), w szranki staną profesjonalne drużyny piłkarskie: GKS Katowice, Banik Ostrawa, Górnik Zabrze, Podbeskidzie Bielsko-Biała, ROW 1964 Rybnik i Železiarne Podbrezová. Drużyny zmierzą się w formule rozgrywek grupowych i pucharowych z wielkim finałem na końcu.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami