Grzegorz Fonfara w Górniku 09 Mysłowice

Grzegorz Fonfara w Górniku 09 Mysłowice

To już potwierdzone: Grzegorz Fonfara od nowego sezonu 2020/2021 zagra w jednym z najstarszych klubów w Polsce! Były piłkarz m.in. GKS-u Katowice i GKS-u Bełchatów dołączył do zespołu Górnika 09 Mysłowice

Fonfara to zawodnik z okazałym dorobkiem piłkarskim. Na swoim koncie ma 176 występów w Ekstraklasie, wicemistrzostwo Polski w GKS-ie Bełchatów i występy w europejskich pucharach. Swoją karierę zaczynał w GKS-ie Katowice, a później wzmacniał głównie drużyny ze Śląska m. in. Energetyk ROW Rybnik, Rozwój Katowice, Gwarek Tarnowskie Góry czy Zagłębie Sosnowiec. Poprzednim klubem Fonfary była Szczakowianka Jaworzno.

- Jestem bardzo zadowolony z dołączenia do Górnika 09 Mysłowice. Tworzy się tutaj naprawdę fajny projekt pierwszej drużyny i akademii, dlatego ciesze się, że mogę w tym uczestniczyć - mówi Fonfara.

- Bardzo się cieszymy, że Grzegorz dołączył do naszej drużyny. Na pewno wniesie wiele doświadczenia i jakości do naszej gry oraz pomoże w rozwoju naszych młodszych zawodników - komentuje trener mysłowickiej drużyny Stanisław Gaża.

Nowi zarządzający Górnikiem 09 Mysłowice mają ambitne plany rozwoju. Klub liczy na wparcie Grzegorza Fonfary nie tylko w rozgrywkach w okręgówce, ale także w odbudowie wizerunku tego 111-letniego klubu. Jednocześnie włączy się on też w działanie powstającej przy Górniku 09 Mysłowice Akademii Piłkarskiej.

Źródło: https://gornik09.pl

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami