Jastrzębski Węgiel jedną nogą w Lidze Mistrzów

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl?Magdalena Kowolik Źródło: jastrzebskiwegiel.pl?Magdalena Kowolik

Tylko krok dzieli siatkarzy Jastrzębskiego Węgla od awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu rundy kwalifikacyjnej Pomarańczowi na Cyprze wygrali z Omonią Nikozja 3:0.

Tylko w pierwszym secie gospodarze byli równorzędnym przeciwnikiem dla zespołu trenera Marka Lebedewa. Wprawdzie od początku gra toczyła się pod dyktando jastrzębian to w końcówce chwila dekoncentracji omal nie kosztowała ich utratę seta, Goście prowadzili już 24:21, ale później stracili cztery punkty z rzędu. Na szczęście w decydującym momencie udało się im przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Przy stanie 27:26 asem serwisowym popisał się Salvador Hidalgo Oliva.

W kolejnych dwóch partiach przewaga Pomarańczowych nie podlegała już dyskusji. W drugim secie, przy bezpiecznej przewadze szkoleniowiec jastrzębskiej ekipy dał szansę gry zmiennikom. Na placu gry pojawili się Rodrigo Quiroga, Marcin Ernastowicz, Jakub Turski oraz Patryk Strzeżek.

Rewanż odbędzie się w najbliższą niedzielę (12 listopada) w Jastrzębiu-Zdroju. Początek tego spotkania o godz. 17.30.

Omonia Nikozja – Jastrzębski Węgiel 0:3 (26:28, 13:25, 16:25)
Omonia: Sidibe, Bagrej, Guzman, Prodromou, Felix, Alexiou, Papachristodoulou (libero) - Adamou, S. Petrakidis, A. Petrakidis.
Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Kampa, Kosok, Sobala, Hidalgo Oliva, De Rocco, Popiwczak (libero) - Lushtaku, Boruch, Quiroga, Ernastowicz, Strzeżek.