Jastrzębski Węgiel wraca do Ligi Mistrzów. Cypryjczycy za słabi

Zespół Jastrzębskiego Węgla po dwuletniej przerwie znów zagra w siatkarskiej Lidze Mistrzów. W rewanżowym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej ponownie 3:0 pokonali mistrza Cypru Omonię Nikozja.

Trener Mark Lebedew dał odpocząć Salvadorowi Hidalgo Olivie i Grzegorzowi Kosokowi. Obaj liderzy Jastrzębskiego Węgla rozpoczęli w kwadracie dla rezerwowych. Nic dziwnego, bo grania w ostatnim okresie było dużo, a rywal nie był zbyt wymagający. Taktyka oszczędzania kluczowych zawodników była widoczna już w pierwszym secie. Rozgrywający Lucas Kampa większość piłek adresował do środkowych Damiana Borucha i Wojciecha Sobali. Najwyraźniej oszczędzał też siły Macieja Muzaja. Atakujący Pomarańczowych wykonał w tej odsłonie tylko dwa ataki i oba były skuteczne.

Po pierwszym secie „zbuntował się” klub kibica jastrzębskiego klubu. Jego członkowie, zajmujący miejsca za linią końcową boiska w ciszy oglądali wydarzenia na boisku w drugiej partii. Był to protest przeciwko postawie zarządu klubu wobec sponsora kibiców. Doping nie był potrzebny, bowiem gospodarze bez większego wysiłku wygrali tego seta do 18 i tym samym zapewnili sobie awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

W trzeciej odsłonie szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla na ławce zostawił Muzaja i Argentyńczyka Rodrigo Quirogę, a do gry desygnował Patryka Strzeżka i Marcina Ernastowicza. Z czasem na boisku pojawili się też Jakub Turski i Dardan Lushtaku. Nie miało to większego wpływu na jakość gry gospodarzy. Grając na dużym luzie jastrzębianie zakończyli mecz w trzech setach.

Swoich kolejnych rywali jastrzębianie poznają w najbliższy piątek (17 listopada). Wówczas w Moskwie odbędzie się losowanie fazy grupowej CEV Volleyball Champions League.

Jastrzębski Węgiel – Omonia Nikozja 3:0 (25:17, 25:18, 25:16)

Jastrzębski Węgiel: Kampa, Quiroga, Boruch, Muzaj, de Rocco, Sobala, Popiwczak (libero) – Ernastowicz, Strzeżek, Turski. Lushtaku, Gdowski (libero).
Omonia: Bagrej, Felix, Alexiou, Sidibe, Guzman, Prodromou, Papachristopodolou (libero) – Petrakidis, Savvidis, Spanos, Antoniades, Adamou, Achilleos.