Jastrzębski Węgiel poznał rywali w fazie grupowej Ligi Mistrzów

Jastrzębski Węgiel poznał rywali w fazie grupowej Ligi Mistrzów

W Lublanie odbyło się losowanie fazy grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzów. Rywalami drużyny Jastrzębskiego Węgla będą niemiecki VFB Friedrichshafen, belgijski Knack Roeselare oraz drużyna z eliminacji.

VFB Friedrichshafen to wicemistrz Niemiec, którego trenerem w nowym sezonie będzie znany z pracy w jastrzębskim klubie Australijczyk Mark Lebedew. Belgowie to z kolei mistrz swojego kraju, „etatowy” uczestnik fazy grupowej Ligi Mistrzów. Jeśli chodzi o trzeciego przeciwnika Pomarańczowych, to wyłonią go kwalifikacje, które wystartują w październiku.

Formuła nachodzącej edycji Ligi Mistrzów ma być taka sama, jak w edycji 2020. W fazie grupowej wystąpi 20 zespołów podzielonych na pięć grup po cztery drużyny w każdej z nich. Każdy zespół ma rozegrać po trzy mecze u siebie i trzy na wyjeździe. Do ćwierćfinałów awansują zwycięzcy grup oraz trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc.

Przypomnijmy, że w minionym sezonie, z uwagi na pandemię koronawirusa, format rozgrywek uległ zmianie. W każdej z pięciu grup zorganizowane były po dwa turnieje, w których zespoły rywalizowały w systemie każdy z każdym. Drużynie Jastrzębskiego Węgla nie było dane wystąpić w fazie grupowej rozgrywek edycji 2021 ze względu na potwierdzone przypadki zakażeń koronawirusem w zespole podczas badań wykonanych bezpośrednio przed wyjazdami na turnieje w Berlinie oraz Kazaniu.

Z kolei, rok wcześniej Pomarańczowi szli w rozgrywkach Ligi Mistrzów jak burza (pięć na sześć wygranych, m.in. dwukrotny triumf nad Zenitem Kazań), awansowali do ćwierćfinału, ale w związku z pandemią COVID-19 europejska centrala siatkarska ostatecznie zdecydowała o zakończeniu sezonu, anulując wszystkie rozegrane mecze.

Teraz Jastrzębski Węgiel jako mistrz Polski był losowany z pierwszego koszyka, w którym oprócz niego znalazły się uznane siatkarskie firmy z Włoch oraz Rosji: Cucine Lube Civitanova, Sir Sicoma Perugia, Dynamo Moskwa oraz Zenit Sankt-Petersburg.

Czwarta runda, czyli faza grupowa Ligi Mistrzów wystartuje 30 listopada 2021 roku, zaś zakończy się 16 lutego 2022 roku.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami