W sobotę siatkarskie derby Górnego Śląska

W sobotę siatkarskie derby Górnego Śląska

Kibice siatkarscy na Górnym Śląsku doczekali się kolejnego derbowego spotkania w PlusLidze. W sobotę (27 listopada) w hali w Szopienicach drużyna GKS-u Katowice podejmie Jastrzębski Węgiel.

Faworytem sobotniego spotkania są z pewnością mistrzowie Polski. Jastrzębianie jadą na derby podrażnieni porażką z Aluronem Wartą Zawiercie.

- Trzeba pojechać do Katowic i zagrać swoje. Po ostatnim meczu jesteśmy trochę podrażnieni, że nie udało nam się przed własną publicznością wygrać tego meczu z drużyną z Zawiercia. Każdego rywala traktujemy tak samo. Już niejeden zespół przekonał się, że w Katowicach można się potknąć, więc nie można jechać tam z nastawieniem, że samo się wygra – zaznacza Jurij Gladyr, środkowy Jastrzębskiego Węgla.

Jastrzębski Węgiel obecnie zajmuje drugą pozycję w tabeli PlusLigi, natomiast katowiczanie plasują się na dziesiątej pozycji. Na szczególną uwagę zasługuje wynik GKS-u w konfrontacji z faworyzowaną Asseco Resovią Rzeszów. Katowiczanie wygrali to spotkanie bez straty seta!

- Z moich obserwacji wydaje mi się, że w tej drużynie zawsze panuje dobra atmosfera. Oni znają swój limit możliwości, ale determinacją i siatkarską radością potrafią zaskoczyć niejednego rywala. Obejrzałem parę meczów z ich udziałem i ta ich gra może się podobać. Przyjemnie się patrzy na to, jak walczą o każdą piłkę, a uśmiech cały czas gości na ich twarzach. Dzięki temu są w tabeli, tam gdzie są – komplementuje przeciwników Gladyr.

 

Początek sobotniego spotkania o godzinie 17:30. Bezpośrednią transmisję z meczu w hali w Szopienicach przeprowadzi Polsat Sport.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami