Szybki szpil. Pomarańczowi rozbili Bułgarów w Lidze Mistrzów

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozpoczęli rozgrywki Ligi Mistrzów w najlepszym możliwym stylu. W premierowym występie pewnie pokonali bułgarski Hebar Pazardzhik.

Gospodarze od początku narzucili swój styl, obejmując kilkupunktowe prowadzenie. Nawet przez moment ich przewaga nie podlegała dyskusji. W pewnym momencie prowadzili nawet 17:5. Ostatecznie, pierwszą partię wygrali błyskawicznie do 11. Drugi set wyglądał podobnie. Jastrzębianie mieli przewagę, chociaż w pewnym momencie goście wskoczyli na wyższy poziom i zdobyli cztery punkty z rzędu. Z czasem wszystko wróciło na właściwe tory i set zakończył się wynikiem 25:16.

Trzecia partia także od początku do końca przebiegała pod dyktando gospodarzy. Tym razem wygrali ją do 14. Zamykającą spotkanie akcję skończył skutecznym atakiem Jan Hadrava i miejscowi kibice mogli się cieszyć z wygranej na inaugurację rywalizacji w Ligi Mistrzów. Jastrzębianie potrzebowali do odniesienia zwycięstwa zaledwie 58 minut.

Rywalami mistrza Polski są też belgijski Knack Roeselare i niemiecki VfB Friedrichshafen. W kolejnym meczu grupowym zespół trenera Andrei Gardiniego zmierzy się 14 grudnia na wyjeździe z Belgami.

Jastrzębski Węgiel – Hebar Pazardżik 3:0 (25:11, 25:16, 25:14)
Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Toniutti, Gladyr, Wiśniewski, Clevenot, Fornal, Popiwczak (libero) - Macyra.
Hebar: Gunter, Gjorgiew, Todorow, Kartew, Alieksiew, Massari, Salparow (libero) - Stanew, Nenczew, Simeonow, Szekerdzijew.