Czwarte zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla w Lidze Mistrzów

Jastrzębski Węgiel odniósł pewne zwycięstwo w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Wicemistrzowie Polski wygrali z francuskim zespołem Montpellier HSC VB 3:0. To już czwarty triumf polskiego zespołu w tej edycji europejskiego pucharu.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Gra toczyła się punkt za punkt. Żadna z ekip nie była w stanie odskoczyć przeciwnikom. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wyszli na kilkupunktowe prowadzenie dopiero pod koniec seta. W kolejnej partii zawodnicy klubu z Francji znowu postawili się wicemistrzom Polski. Potrafili nawet wyjść na prowadzenie. Już wydawało się, że ekipa Montpellier doprowadzi do wyrównania, mimo to podopieczni trenera Marcelo Mendeza wygrali trzy punkty z rzędu, dzięki czemu dogonili rywali. Po grze na przewagi Jastrzębski Węgiel wygrał drugiego seta 27:25. Ważnym ogniwem polskiego zespołu był Eemi Tervaportti.

W ostatniej części tego starcia rywale zespołu z Jastrzębia-Zdroju nie byli w stanie znaleźć odpowiedzi na bardzo skuteczną grę siatkarzy polskiego klubu. Obecny wicelider PlusLigi bez problemu zagwarantował sobie czwarte zwycięstwo w tym sezonie siatkarskiej Ligi

Jastrzębski Węgiel – Montpellier HSC VB 3:0 (25:23, 27:25, 25:20)
Jastrzębski Węgiel: Tervaportti, Fornal, Dryja, Boyer, Clevenot, Macyra, Popiwczak (libero) - Hadrava, Toniutti, Szymura.
Montpellier: Veloso, Ferreira, Le Goff, Faure, Dukić, Demyanenko, Closter (libero) - Vol, Lecat, Halagahu.