Jastrzębski Węgiel z kompletem zwycięstw w Lidze Mistrzów

Jastrzębski Węgiel z kompletem zwycięstw w Lidze Mistrzów

Jastrzębski Węgiel wygrał z VfB Friedrichshafen 3:0 na zakończenie fazy grupowej Ligi Mistrzów siatkarzy. Już przed tym spotkaniem jastrzębianie mieli zapewnione pierwsze miejsce w grupie i bezpośredni awans do ćwierćfinału.

Zgodnie z formułą tegorocznej edycji Ligi Mistrzów do ćwierćfinałów awansowali wyłącznie zwycięzcy pięciu grup. Natomiast pięć drużyn z drugich miejsc oraz najlepsza drużyna z trzecich miejsc przeszły do 1/8 finału rozgrywek. Trzy zwycięskie zespoły z pojedynków repasażowych (mecz i rewanż) uzupełnią stawkę ośmiu ćwierćfinalistów. Po fazie grupowej nie ma losowania. Drabinka fazy pucharowej została już ustalona do samego finału, a kluczowe znaczenie dla jej kształtu ma ranking zespołów na miejscach 1, 2 i 3 w każdej z grup po zakończeniu fazy grupowej. Zgodnie z nim drużyna Jastrzębskiego Węgla okazała się najlepsza wśród zwycięzców grup! Drugą najlepszą ekipą wśród triumfatorów grup okazała się Sir Sicoma Monini Perugia, trzecią – Trentino Itas, czwartą – Cucine Lube Civitanova, a piątą Halkbank Ankara.

A to oznacza, że w ćwierćfinale Pomarańczowi zmierzą się z lepszym z pary: VfB FriedrichshafenTours VB, a jeśli zdoła przejść tych rywali, to w ewentualnym półfinale czekać będzie na nich zwycięzca dwumeczu: Halkbank Ankara - Cucine Lube Civitanova.

Jastrzębski Węgiel – VfB Friedrichshafen 3:0 (25:22, 26:24, 28:26)
Jastrzębski Węgiel: Toniutti, Fornal, M’Baye, Hadrava, Clevenot, Macyra – Popiwczak (libero) - Dębski, Boyer, Szymura.
VfB Friedrichshafen: Vincić, Stern, Brown, Superlak, Vicentín, Bohme – Bann (libero) - Peter, Nedeljković.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami