Koniec sezonu zasadniczego PlusLigi

Koniec sezonu zasadniczego PlusLigi

Sezon zasadniczy siatkarskiej PlusLigi dobiegł końca. Drużyna Jastrzębskiego Węgla ukończyła go na trzecim miejscu i w ćwierćfinale play-off zagra z Treflem Gdańsk. GKS Katowice sklasyfikowany został na dwunastej lokacie i w meczach o miejsce jedenastce zmierzy się z PGE Skrą Bełchatów.

Jastrzębianie sezon rozpoczęli w imponującym stylu. Jedenaście zwycięstw z rzędu sprawiło, że wydawało się, iż nie ma mocnych na ekipę trenera Marcelo Mendeza. Tymczasem w grudniu, czuli w okolicach półmetka rozgrywek, coś w tej doskonale dotychczas funkcjonującej maszynie wyraźnie się zacięło. Czy spadek formy spowodowany był nadmiernym wysiłkiem i ciągłymi podróżami? Trudno jednoznacznie na to pytanie odpowiedzieć, ale ten "dołek" kosztował Pomarańczowych utratę pozycji lidera. Pod koniec rundy zasadniczej ekipa Jastrzębskiego Węgla powoli zaczęła wracać na właściwe tory i przed fazą play-off jej kibice mogą liczyć na to, że włączy się do walki o najwyższe cele.

Nie był to udany sezon dla GKS-u Katowice. Ekipa prowadzona przez trenera Grzegorza Słabego już u progu sezonu stracił podstawowego rozgrywającego. Amerykanin Micah Ma'a nie zważając na ważny kontrakt wiążący go z katowickim klubem, postanowił kontynuować karierę w tureckim Halkbanku Ankara. Na szybko trzeba było szukać następcy, którym został Bułgar Georgi Seganow, ale potrzebował on czasu na zgranie z pozostałymi zawodnikami. W dodatku prze większość rundy zasadniczej katowiczan trapiły kontuzje i choroby. Końcówka była udana, ale nie udało się powtórzyć wyczyny sprzed roku i awansować do play-off. GKS czekają jeszcze mecze z wielkim przegranym obecnej batalii w PlusLidze - PGE Skrą Bełchatów. Ich stawką będzie jedenasta lokata.

Faza play-off:

1/4 finału (do trzech zwycięstw)
Asseco Resovia Rzeszów – PSG Stal Nysa
Aluron CMC Warta Zawiercie – Indykpol AZS Olsztyn
Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Projekt Warszawa

o 9. miejsce (mecz, rewanż, ew. złoty set)
Ślepsk Malow Suwałki – LUK Lublin

o 11. miejsce (mecz, rewanż, ew. złoty set)
GKS Katowice – PGE Skra Bełchatów

o 13. miejsce (mecz, rewanż, ew. złoty set)
Cuprum Lubin – Barkom Każany Lwów

15. miejsce (utrzymanie)
Cerrad Enea Czarni Radom

16. miejsce (spadek)
BBTS Bielsko-Biała

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami