Trwa mistrzowska passa Jastrzębskiego Węgla

Czwarte zwycięstwo w czwartym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów odnieśli siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Po raz drugi w tej edycji pokonali czeski Jihostroj Czeskie Budziejowice.

W pierwszym secie jastrzębianie byli już chyba myślami przy świątecznym stole. Zespół z Czech odrobił lekcje i najwyraźniej wyciągnął wnioski z pierwszego pojedynku tych drużyn. Podopieczni trenera Jana Kowala doskonale wiedzieli gdzie będzie adresował piłki Ben Toniutti, dodali silną zagrywkę i ograniczyli ilość własnych błędów. W efekcie w połowie seta mieli kilka punktów przewagi. Nie oddali jej do końca i niespodziewanie objęli prowadzenie w meczu.

Szok w ekipie gospodarzy nie trwał długo. Pomarańczowi wzmocnili zagrywkę, poprawili współpracę bloku z obroną i wskoczyli na swoje normalne obroty. W efekcie bez większych problemów wygrali trzy kolejne odsłony zapewniając sobie praktycznie awans do kolejnej rundy. Jastrzębski Węgiel z kompletem punktów na koncie może być pewny udziału w fazie pucharowej Ligi Mistrzów, mimo że do zakończenia rywalizacji w grupie do rozegrania zostały jeszcze dwie kolejki.

Jastrzębski Węgiel - Jihostroj Czeskie Budziejowice 3:1 (21:25, 25:17, 25:17, 25:17)

Jastrzębski Węgiel: Toniutti, Fornal, M'Baye, Patry, M. Sedlacek, Gladyr, Popiwczak (libero) - Sclater, Skruders, Szymura, Jóźwik.
Jihojstroj: Emmer, Balabanov, Taylor-Parks, Gonzales, Luengas, O. Sedlacek, Kovarik (libero) - Ondorvic, van Schie, Lestina, Zelenka.