Dobry materac w Jastrzębiu Zdroju - jak dobrać odpowiedni model dla singla?

Dobry materac w Jastrzębiu Zdroju - jak dobrać odpowiedni model dla singla?

Nie każdemu odpowiada życie singla, ale jednak nawet najbardziej sceptyczni widzą jedną wielką korzyść – sen na łóżku całkowicie dla siebie. Co jeśli jednak wciąż następnego dnia pojawia się ból pleców i poczucie źle przespanej nocy? Winą może być źle dobrane podłoże. Warto przyjrzeć się, jak powinno wyglądać dobre jednoosobowe posłanie. Najważniejsze są dwa czynniki – twardość i rodzaj materaca.

Co może być objawem niedopasowania materaca?

Bardzo często można sobie nie zdawać sprawy, że dana dolegliwość ma tak proste rozwiązanie, jak źle dopasowany materac. Czas snu jest zwykle po prostu pomijany jako potencjalna przyczyna, a to duży błąd, bo nagromadzone problemy mogą przekształcić się w długotrwałe schorzenia.

Tak dzieje się właśnie w przypadku bólu kręgosłupa, który ma najczęściej miejsce przy nieodpowiednim materacu. Jednak to tylko początek objawów. Jest cała masa dolegliwości psychicznych, które często zrzuca się na bark innych przyczyn – będą to bóle głowy, brak wystarczającej koncentracji i ciągłe zmęczenie.

Jak widać, źle dopasowany materac może mieć spore konsekwencje, dlatego warto wybierać posłania najwyższej jakości. Takie produkty oferuje wiele marek – przykładowo Pan MateracFitSleep i Senpo. Jako ciekawostkę warto wiedzieć, że wszystkie one należą do koncernu Hilding Anders, który od wielu lat produkuje jedne z najlepszych materacy na rynku.

Twardość materaca – jak dobrać?

Dobra marka to podstawa, która jednak nie zdziała nic, jeśli parametry materaca nie będą odpowiednio dostosowane. Twardość jest kluczowa, gdyż to ona wpływa najbardziej na zdrowie kręgosłupa, podtrzymując jego odpowiednią krzywiznę. Jeśli materac będzie za miękki bądź zbyt twardy, bardzo szybko będzie można to odczuć w krzyżu.

Jak więc dobrać twardość posłania? Zasada jest dość prosta – im więcej ktoś waży, tym w twardszy materac powinien celować. Granica, po której należy zakupić materac twardy, mieści się w okolicach 90 kg dla zdrowej osoby dorosłej. Choroby kręgosłupa zmieniają postać rzeczy. Wtedy najlepiej skonsultować się ze specjalistą i omówić, który typ będzie optymalny – któreś z posłań na Materacejastrzebiezdroj.pl na pewno będzie odpowiednie.

Ważąc poniżej 90 kg, warto celować w materace średnio twarde, które najczęściej znajdą się pod postacią piankową, o której zaraz trochę więcej będzie opowiedziane. Dla dzieci materace zwykle powinny być dość miękkie, gdyż ich kręgosłup jeszcze nie jest w pełni wykształcony, a zbytnia twardość mogłaby ten proces utrudniać.

Jaki rodzaj materaca wybrać?

Na rynku można znaleźć bardzo dużo różnych modeli, co sprawia, że wybór jednego może przyprawić o ból głowy. Warto jednak wiedzieć, że prawie każdy z nich wpada w jeden z dwóch koszyków – materacy sprężynowych bądź piankowych. Czym się od siebie różnią?

Różni ich głównie zastosowana technologia. W przypadku singli najlepiej będzie postawić na materac piankowy, który najdokładniej dopasowuje się do kształtów jednego użytkownika. Świetnym tego przykładem jest Hilding Salsa, który dzięki piance termoelastycznej zapewni bardzo dobre podtrzymanie odpowiedniej krzywizny kręgosłupa.

Materace sprężynowe są dobrą opcją dla każdego, kto waży powyżej wspomnianej wcześniej granicy 90 kg, gdyż to właśnie one występują zwykle w wersjach twardych. Technologia kieszonkowa pozwoli na niezależne dopasowanie się każdej ze sprężyn do ciała leżącej osoby. Tutaj warto spojrzeć na Hilding Lambada. Materace Hilding dostępne są zarówno online jak i w wielu salonach w całej Polsce. Kupując produkt od tego sprawdzonego producenta, masz pewność, że będzie on sprawdzał się na wiele lat. Producent Hilding Anders dodatkowo daje na swoje materace nawet do 15 lat gwarancji! Co jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo zakupów. 

 

Artykuł sponsorowany

 

Media

Jak dobrać materac przez Internet?
Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami