Materace - jaki model będzie odpowiedni dla osób z dodatkowymi kilogramami? Sprawdź ofertę dostępną w Sosnowcu

Materace - jaki model będzie odpowiedni dla osób z dodatkowymi kilogramami? Sprawdź ofertę dostępną w Sosnowcu

Nocny odpoczynek pełni w życiu każdego człowieka bardzo istotną funkcję. Sen jest odpowiedzialny nie tylko za nasze zdrowie fizyczne, lecz także za psychiczne. Największy wpływ na jakość naszego snu ma odpowiednio dobrany materac. Poniżej podpowiemy wam, na co powinny zwrócić uwagę osoby z dodatkowymi kilogramami podczas wyboru materaca idealnego w Sosnowcu.

 

Jaki powinien być materac dla osoby z nadwagą?

Osoby cierpiące z powodu nadwagi czy otyłości powinny zadbać o odpowiednie podparcie kręgosłupa oraz mięśni podczas snu. W innym wypadku może skończyć się to dla nich problemami z zasypianiem, bezsennością lub bólami pleców i szyi o poranku. Dlatego materac dla osoby tęższej powinien być dobierany indywidualnie. Taką możliwość w Sosnowcu daje nam oferta Sleepinghouse.pl. Możemy tam wybrać materac zarówno dla osób szczupłych, tęższych, starszych oraz dzieci. Każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Twardość materaca ma kluczowe znaczenie

Jednym z najważniejszych kryteriów podczas wyboru materaca, nie tylko dla osoby z dodatkowymi kilogramami, jest jego klasa twardości. Producenci materacy, jak na przykład firma Hilding Anders, która produkuje materace między innymi dla FitSleep, Senpo czy Pan Materac, stosują czterostopniową skalę twardości swoich produktów. Wyróżniamy więc:

  • miękkie materace (H1) – dla osób ważących 60 kg,

  • średnio twarde materace (H2) – dla osób, których waga mieści się w granicach 60 - 80 kg,

  • twarde (H3) materace – dla osób o wadze od 80 do 100 kg,

  • bardzo twarde (H4) materace – dla osób ważących więcej niż 100 kg.

Z powyższej skali wynika, że osoby z nadwagą oraz otyłością powinny wybrać materac z klasy H3 bądź H4. Dobrym przykładem jest hybrydowy model Hilding Electro. Bez problemu znajdziemy go, wpisując w wyszukiwarkę hasło: „materace Sosnowiec”. Jego wkład to wytrzymała na nacisk hybrydowa pianka Fusion oraz sprężyny Multipocket, które reagują indywidualnie na nacisk ciała użytkownika. Ponadto wyposażony został w podwyższającą twardość cienką taflę Sizalu. Jego dodatkowym atutem jest pochłaniający nadmiar wilgoci i antyalergiczny jednocześnie pokrowiec Tencel.

 

Czy wysokość materaca dla osób z nadwagą ma znaczenie?

Żeby materac zapewniał nam zdrowe i wygodne podparcie musi być odpowiednio wysoki. Przyjmuje się, że produkt dla osób tęższych ma mieć co najmniej 20 cm, a im więcej, tym lepiej. Dlatego właśnie wyżej wymieniony model jest odpowiedni dla cięższych osób. Jego wysokość wynosi bowiem aż 30 cm.

Jeśli jest to jednak dla nas za wysoki materac, możemy skusić się na model Hilding Fandango, zapewniający doskonałe wsparcie osobom, których waga przekracza 100 kg. Ten sprężynowy materac, którego wysokość to jedynie 21 cm, bardzo łatwo dostosowuje się do budowy ciała jego użytkownika. W związku z tym podczas snu nasz kręgosłup ma zapewnione optymalne wsparcie, a wszystkie mięśnie wokół niego mogą się zregenerować. Same sprężyny nie zapewniłyby jednak tak dużej twardości. Hilding Fandango zawdzięcza ją dwóm dodatkowym warstwom. Jedna to blat z filcu, a druga to warstwa kokosowa. Ponadto jest to produkt, który uzyskał status wyrobu medycznego.

Materac piankowy, sprężynowy czy hybrydowy?

Wybór materacy dla osób z dodatkowymi kilogramami jest naprawdę ogromny. To, czy wybierzemy produkt piankowy, sprężynowy czy hybrydowy zależy tak naprawdę od naszych indywidualnych preferencji oraz dodatkowych potrzeb. W ofercie marki Hilding Anders znajdziemy bowiem materace z różnymi wkładami doskonale nadające się dla osób z nadwagą.

 

Artykuł sponsorowany

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami