ROW walczy o życie – zapowiedź ostatniej kolejki PGE Ekstraligi

ROW walczy o życie – zapowiedź ostatniej kolejki PGE Ekstraligi

W ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej żużlowej PGE Ekstraligi ROW Rybnik czeka arcytrudne zadanie. Rybniczanie, aby zapewnić sobie utrzymanie w najlepszej żużlowej lidze świata muszą co najmniej zremisować z Fogo Unią Leszno lub liczyć na porażkę Get Well Toruń z GKM Grudziądz.

Pech nie opuszcza w tym sezonie podopiecznych Mirosława Korbela. Na początku lipca najlepszy zawodnik drużyny z Górnego Śląska, Grigorij Łaguta został przyłapany na dopingu i zawieszony Główną Komisję Sportu Żużlowego. Następnie w  mediach pojawiła się informacja o możliwym odebraniu rybniczanom 5 punków za spotkania z Włókniarzem Vitroszilf Crossfit Częstochowa i Cash Broker Stalą Gorzów. Natomiast Maxa Fricke i Rafała Szombierskiego z  dalszych występów w sezonie wykluczyły poważne kontuzje.

W starciu z Bykami ROW nie jest jednak bez szans. Kacper Woryna, Brady Kurtz oraz Fredrik Lindgren są w znakomitej formie, a Tobiasz Musielak i Damian Baliński znają leszczyński tor jak mało kto. Obaj są wychowankami 14-krotnego mistrza Polski. Do składu Rekinów wraca natomiast Rory Schlein.

Drużyna z Leszna także ma wiele problemów kadrowych. Świeżo po kontuzji są Piotr Pawlicki i Dominik Kubera. Zmęczony podróżą z Togliatti będzie Peter Kildemand. Z kolei kontuzjowany Nicki Pedersen myśli o zakończeniu kariery. Nic więc dziwnego, że nowym nabytkiem ekipy Piotra Barona został Jurica Pavlic.
 
Początek spotkania w Lesznie zaplanowany jest na godz. 16.30. Sędzią zawodów będzie Ryszard Bryła, a komisarzem toru Krzysztof Okupski.

Awizowane składy:
ROW Rybnik: Brady Kurtz, Damian Baliński, Tobiasz Musielak, Rory Schlein, Fredrik Lindgren, Kacper Woryna
Fogo Unia Leszno: Emil Sajfutdinow, Janusz Kołodziej, Piotr Pawlicki, Grzegorz Zengota, Peter Kildemand, Bartosz Smektała

Tekst: Szymon Kędzierski

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami