Ekstraliga nie dla Rybnika! ROW przegrywa w barażu z Falubazem Zielona Góra

Ekstraliga nie dla Rybnika! ROW przegrywa w barażu z Falubazem Zielona Góra

ROW Rybnik zaledwie zremisował rewanżowe spotkanie z Falubazem Zielona Góra 45:45 i ostatecznie to zielonogórzanie w przyszłym sezonie pojadą w PGE Ekstralidze.

Falubaz do zwycięstwa poprowadzili: Grzegorz Zengota, Michael Jepsen Jensen i nazwany profesorem Piotr Protasiewicz. Szczególnie ten ostatni, pokazał klasę w dziewiątym biegu. „Pepe” z ostatniego miejsca szybko uporał się z Troyem Batchelorem i Andriejem Karpovem i minął linię mety na pierwszym miejscu.

Kibice rybnickiej drużyny mogą mieć żal szczególnie do Batchelora i Kacpra Woryny. Australijczyk znaczący spadek formy notował już w play-offach Nice 1. Ligi Żużlowej. Z kolei Woryna gorzej zaprezentował się dopiero w rewanżowym meczu finałowym w Lublinie i w obu spotkaniach barażowych z Falubazem. Warto, jednak pamiętać, że przez cały sezon to właśnie Woryna był liderem zespołu i gdyby nie jego postawa to ROW nie znalazł, by się nawet w pierwszej czwórce Nice 1. LŻ.

W zespole ROW-u dobrze spisało się zaledwie dwóch zawodników: Andrzej Lebiediew i Mateusz Szczepaniak. Popularny „Szczepan” zdobył w niedzielę płatny komplet 12+3. Pierwsze punkty w ligowej karierze zdobył Przemysław Giera. 19-latek zainkasował w czterech startach dwa punkty.

W przyszłym sezonie ROW Rybnik w ramach rozgrywek Nice 1. Ligi Żużlowej będzie rywalizował z: Startem Gniezno, Lokomotivem Daugavpils, Orłem Łódź, Wybrzeżem Gdańsk, Ostrovią Ostrów Wielkopolski, Stalą Rzeszów i spadającą z Ekstraligi Unią Tarnów.

ROW Rybnik – Falubaz Zielona Góra 45:45
ROW: Troy Batchelor – 3+1, Andriej Karpow – 5+1, Andrzej Lebiediew – 12, Mateusz Szczepaniak – 12+3, Kacper Woryna – 5+1, Przemysław Giera – 2, Robert Chmiel - 6 Jye Etheridge – 0.
Falubaz: Patryk Dudek – zz, Grzegorz Zengota – 11+1, Piotr Protasiewicz – 13+1, Jacob Thorssell – 2+1, Michael Jepsen Jensen – 12, Sebastian Niedźwiedź – 6, Mateusz Tonder – 1, Damian Pawliczak -.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami