Koronawirus uderzył w PGG ROW Rybnik. Żużlowcy na kwarantannie

Koronawirus uderzył w PGG ROW Rybnik. Żużlowcy na kwarantannie

Jedna z osób, która pracowała w parku maszyn podczas meczu PGG ROW-u Rybnik z Fogo Unią Leszno, ma pozytywny wynik testu na COVID-19. W związku z tym najbliższy mecz rybniczan został przełożony.

W związku z faktem, iż jedna z osób z obsługi przebywających w parku maszyn podczas meczu PGG ROW Rybnik – FOGO Unia Leszno rozegranego w ramach 5. rundy PGE Ekstraligi 10 lipca, posiada pozytywny wynik testu COVID-19, PGE Ekstraliga wprowadza przygotowane na taką okoliczność procedury kryzysowe. Pozytywny wynik testu stał się udziałem jednej z osób przebywających w parku maszyn podczas meczu ROW-u z Unią. Nie jest nią żaden z zawodników, mechaników ani członków sztabów szkoleniowych. PGE Ekstraliga została o tym fakcie poinformowana 14 lipca w godzinach popołudniowych.
W związku z tym powzięto decyzje, zgodnie z przygotowaną wcześniej i gotową na takie przypadki procedurą kryzysową o:
- przełożeniu meczów 6. rundy PGE Ekstraligi PGG ROW Rybnik – Włókniarz Częstochowa (17 lipca) oraz Fogo Unia Leszno – RM Solar Falubaz Zielona Góra (19 lipca)
- wprowadzeniu obowiązkowej domowej izolacji od dnia 14 lipca dla wszystkich zawodników PGG ROW Rybnik i Fogo Unii Leszno wraz z mechanikami zawodników i sztabami szkoleniowymi oraz wszystkich osób funkcyjnych przebywających w parku maszyn (uczestnicy meczu 5. rundy PGE Ekstraligi PGG ROW Rybnik – Fogo Unia Leszno z 10 lipca)
- zakazu wszelkiej aktywności sportowej dla zawodników uczestniczących w meczu PGG ROW Rybnik – Fogo Unia Leszno z 10 lipca
- przeprowadzeniu testów genetycznych na obecność koronawirusa dla wszystkich zawodników PGG ROW Rybnik i Fogo Unii Leszno wraz z mechanikami i sztabami szkoleniowymi oraz osobami funkcyjnymi przebywającymi w parku maszyn (uczestnicy meczu 5. rundy PGE Ekstraligi PGG ROW Rybnik – Fogo Unia Leszno z 10 lipca)

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami