Unia nie daje za wygraną. Katowiczanie znów przegrali

W kolejnym meczu ćwierćfinałowym fazy play-off Polskiej Hokej Ligi zespół Tauron KH GKS Katowice uległ po dogrywce Unii Oświęcim i w rywalizacji jest remis 2:2.

Jako pierwsi z gola cieszyli się gospodarze, którzy wykorzystali zamieszanie pod bramką Kevina Lindskouga. Kilkadziesiąt sekund później po błędzie katowickiej defensywy i prowadzili już 2:0. W kolejnych minutach gra na tafli nieco się uspokoiła, a inicjatywę zaczął przejmować GKS. Na pierwszą bramkę dla wicemistrzów Polski trzeba było czekać do 18. minuty. Wówczas grając w przewadze mocnym i celnym strzałem popisał się Grzegorz Pasiut.

Pechowo dla gości rozpoczęła się również druga tercja spotkania. W 23. minucie Lindskoug obronił strzał rywali z dystansu, ale wobec dobitki był już bezradny. Taka sytuacja rozwścieczyła podopiecznych Toma Coolena, którzy w pozostałych minutach dyktowali warunki gry. Zamknęli Unię we własnej tercji i próbowali zmniejszyć jej prowadzenie. Mimo licznych strzałów cel udało się osiągnąć dopiero na 19 sekund przed końcem tercji, gdy bramkarza oświęcimian pokonał Janne Laakkonen mocnym strzałem w okienko. Przed ostatnią częścią spotkania to jednak gospodarze nadal znajdowali się na prowadzeniu.

Sytuacja zmieniła się w 43. minucie. Bardzo efektowną akcję GieKSy wykończył równie imponującym strzałem Filip Starzyński i na tablicy wyników w końcu pojawił się remis 3:3. W ostatnich minutach regulaminowego czasu tempo gry nieco spadło, ale to GieKSa nadal miała przewagę w posiadaniu krążka i stworzyła kilka groźnych sytuacji pod bramką Unii. Więcej goli jednak nie padło i gra musiała toczyć się dalej.

W doliczonym czasie gry obie drużyny miały okazję do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie udało się to oświęcimianom, którzy tym samym wyrównali stan ćwierćfinałowej rywalizacji.

Unia Oświęcim - Tauron KH GKS Katowice 4:3 (2:1, 1:1, 0:1, 1:0)
1:0 - Bezuska (6:35), 2:0 - Daneczek (7:47), 2:1 - Pasiu (17:44), 3:1 - Maciejewski (23:33), 3:2 - Laakkonen (39:41), 3:3 - Starzyński (43:13), 4:3 - Bezuska (43:13)

Stan rywalizacji: 2:2

Źródło: gkskatowice.eu