GKS Tychy wygrywa w Bytomiu i nadal jest liderem

Dopiero w dogrywce Polonia Bytom przegrała derbowy pojedynek z GKS Tychy. Tyszanie zgubili punkt, ale zachowali pozycję lidera Polskiej Hokej Ligi.

Ten mecz przyniósł spodziewane emocje. W pierwszej tercji prowadzenie objęli goście po strzale Słowaka Miroslava Zatko. W drugiej odsłonie gospodarze doprowadzili do wyrównania po tym, jak krążek do bramki wicemistrzów Polski wepchnął Richard Bordowski. Trzecia tercja nie przyniosła rozstrzygnięcia. W dogrywce szczęście uśmiechnęło się do zespołu trenera Jirego Szejby.  Gola na wagę dwóch punktów zdobył Mateusz Bepierszcz.

Również dwa punkty zainkasowali gracze GKS Katowice, którzy po dogrywce wygrali na lodowisku w Gdańsku.

Wyniki 7. kolejki:
Tempish Polonia Bytom – GKS Tychy 1:2 (0:1, 1:0, 0:0, 0:1)
0:1 – Zatko (17.00), 1:1 – Bordowski (30.55), 1:2 – Bepierszcz (63.40)

Stoczniowiec Gdańsk – GKS Katowice 2:3 (0:0, 1:0, 1:2, 0:1)
1:0 – Wsół (35.05), 1:1 – Bogdziul (41.39), 2:1 – Nasca (44.17), 2:2 – Lukacević (56.56), 2:3 – Sawicki (61.14).