Hokeiści Polonii Bytom na podium Polskiej Hokej Ligi!

Po dwóch zwycięstwach nad Podhalem Nowy Targ zespół Polonii Bytom zdobył brązowe medale mistrzostw Polski. Bytomski klub powrócił na podium po 16 latach przerwy.

W batalii o trzecie miejsce w Polskiej Hokej Lidze obie drużyny rywalizowały do dwóch zwycięstw. Po wygranej w Nowym Targu 3:1 w lepszej sytuacji przed piątkowym meczem była Polonia. Zespół trenera Tomasza Demkowicza grał na własnym lodowisku. Mecz miał jednak bardzo wyrównany charakter. Po trzech tercjach było 0:0 i do rozstrzygnięcia konieczna była dogrywka. W niej decydującą akcję przeprowadzili gospodarze. Po zagraniu Marcina Słodczyka w tercję obronną Podhala wjechał Błażej Salamon i mierzonym strzałem umieścił krążek w bramce gości.

- Był to bardzo ciężki mecz. Obie drużyny zamurowały własną bramkę. Były sytuacje, ale można było przewidzieć że jeden gol zadecyduje o wyniku. Cały mecz bez bramek, udało się skontrować i mamy brąz. W dogrywce mieliśmy delikatną przewagę i udokumentowaliśmy to bramką. To wspaniałe uczucie, ale to sukces wszystkich, którzy na to pracowali – mówił po meczu trener Demkowicz.

Dla Polonii ten wynik to ogromny sukces. Po wielu zawirowaniach klub z Bytomia wrócił do krajowej czołówki po 16 latach. W 2001 roku bytomianie również cieszyli się z brązowych medali. Wówczas rywalizację o trzecie miejsce wygrali z GKS Tychy.

Tempish Polonia Bytom - TatrySki Podhale Nowy Targ 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 1:0)
1:0 -Salamon (66.26)
Polonia: Landsman - Cunik, Działo; Bordowski, Malinik, Vozdecky - Augstkalns, Turon; Kozłowski, Frączek, Krzemień - Dikis, Wanacki; Salamon, Słodczyk, Danieluk - Owczarek, Pastryk; Wieczorek, Wąsiński, Kłaczyński.