Kadłubowy harmonogram - zapowiedź 12. kolejki II ligi

Na razie smutna i szara jesień w wykonaniu piłkarzy ROW-u 1964 Rybnik oraz Rozwoju Katowice. Na razie smutna i szara jesień w wykonaniu piłkarzy ROW-u 1964 Rybnik oraz Rozwoju Katowice.

Ze względu na powołania piłkarzy II ligi do młodzieżowych reprezentacji Polski - dwa spotkania 12. kolejki zostały przełożone na 18 października. Na szczęście w ten weekend zagrają wszystkie trzy zespoły z naszego województwa.

W nadchodzący weekend kibice nie zobaczą spotkań w Wejherowie oraz Bełchatowie, co spowodowane jest powołaniami dla piłkarzy z Bełchatowa i Legionowa do reprezentacji Polski U-21. Tym razem na pierwszy plan w 12. kolejce wybija się potyczka beniaminków II ligi. W Jastrzębiu-Zdroju rewelacyjny GKS 1962 podejmie inną niespodziankę rundy jesiennej - Garbarnię Kraków. Będzie to starcie trzeciej z piątą drużyną tej klasy rozgrywkowej. 

Podopieczni Jarosława Skrobacza, będą zapewne chcieli w tym spotkaniu jak najszybciej zapomnieć o ubiegłotygodniowych i krzywdzących ich decyzjach sędziego Szreka (karny "z kapelusza" w doliczonym czasie gry oraz czerwona kartka dla Dawida Weisa) w hicie z Radomiakiem. Oprócz "Weisika" w drużynie gospodarzy zabraknie także młodzieżowca - Kacpra Kawuli, który pauzuje drugi mecz za czerwień przeciwko Wiśle Puławy.

Drugim najciekawszym starciem weekendu, powinny być podkarpackie derby, w których Stal Stalowa Wola podejmie Siarkę Tarnobrzeg. Co ciekawe gospodarzem będą "Stalowcy", ale samo mecz rozegrany zostanie o 13:00 w Tarnobrzegu. O tej samej godzinie co pojedynek w Jastrzębiu-Zdroju, na murawę w dalekim Stargardzie wybiegną piłkarze Rozwoju Katowice. Dla zespołu Marka Koniarka pojedynek z Błękitnymi, to kolejne spotkanie "o życie" i szansa na podreperowanie bardzo skromnego dorobku punktowego oraz na przełamanie fatalnej, jesiennej serii. 

Również w sobotę, ale trzy godziny później, na Opolszczyźnie ekipa ROW-u 1964 Rybnik zmierzy się z zawodzącym jesienią spadkowiczem - MKS-em Kluczbork. Będzie to starcie bezpośrednich rywali w walce o utrzymanie w II lidze, którzy balansują na granicy strefy spadkowej. Dwa tygodnie temu w zespole Kluczborka doszło do zmiany trenera - Andrzeja Konwińskiego zastąpił jego asystent - Łukasz Ganowicz, co tydzień temu przyniosło efekt, w postaci niespodziewanego triumfu w Legionowie.

Również rybniczanie zmienili niedawno szkoleniowca (w miejsce Piotra Piekarczyka - także II trener Roland Buchała) Tutaj także zadziałał chwilowy efekt "nowej miotły (wyjazdowy triumf w Bełchatowie), ale już tydzień później, na własnych śmieciach, drużyna ROW-u 1964 straciła dwa punkty w pojedynku z autsajderem z Koszalina. Jak będzie za trzecim razem w Kluczborku?

Zestaw par 12. kolejki II ligi:
7 października (sobota): 
Stal Stalowa Wola - Siarka Tarnobrzeg, godz. 13:00 w Tarnobrzegu, sędzia: Robert Marciniak (Kraków). 
Błękitni Stargard Szczeciński - Rozwój Katowice, godz. 15:00, sędzia: Damian Kos (Gdańsk). 
GKS 1962 Jastrzębie - Garbarnia Kraków, godz. 15:00, sędzia: Marcin Kochanek (Opole). 
ŁKS Łódź - Wisła Puławy, godz. 15:00, sędzia: Marcin Liana (Bydgoszcz). 
Olimpia Elbląg - Warta Poznań, godz. 16:00, sędzia: Piotr Łęgosz (Włocławek). 
MKS Kluczbork - ROW 1964 Rybnik, godz. 18:00, sędzia: Sebastian Załęski (Ostrołęka). 
Znicz Pruszków - Radomiak Radom, godz. 19:00, sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).
18 października (środa):
Gryf Wejherowo - Legionovia Legionowo, godz. 15:00
GKS Bełchatów - Gwardia Koszalin, godz. 18:00
Oba spotkania w pierwotnym terminie (7 października) odwołane z powodu powołania piłkarzy z Bełchatowa i Legionowa do reprezentacji Polski U-21

źródło: inf. własna / PZPN.

 

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami