Pod znakiem "węglowych" derbów w Jastrzębiu-Zdroju - zapowiedź 16. kolejki II ligi

Pod znakiem "węglowych" derbów w Jastrzębiu-Zdroju - zapowiedź 16. kolejki II ligi

W 16. kolejce II ligi śląskich kibiców czekają niezwykle emocjonujące sportowo i kibicowsko derby dawnego Rybnickiego Okręgu Węglowego, które rozegrane zostaną w Jastrzębiu-Zdroju. 

W sobotę o godz. 13:00 aktualny lider II ligi - GKS 1962 Jastrzębie podejmie w "górniczych" derbach drużynę ROW-u 1964 Rybnik. Spotkanie to zapowiada się arcyciekawie zarówno ze względów sportowych jak i kibicowskich. Z jednej strony jako gospodarz wystąpi rewelacyjny beniaminek, który pod wodzą Jarosława Skrobacza odniósł trzy zwycięstwa z rzędu i ponownie zasiadł na fotelu przodownika, z drugiej strony naprzeciwko do boju stanie jedenastka trenera Rolanda Buchały, która od 6. kolejek jest niepokonana (3 wygrane i tyleż samo remisów - przyp. red.) i dzięki temu awansowała już na 7. lokatę w ligowej tabeli. 

Obie strony traktują te derby niezwykle prestiżowo i zapowiadają walkę o pełną pulę. Dodatkowego smaczku, a nawet pikanterii dodaje fakt, iż sponsorem obu drużyn jest... Jastrzębska Spółka Węglowa. Równie poważnie jak działacze i sami piłkarze do derbowego starcia podchodzą fani obu ekip, którzy od kilkunastu dni mobilizują się na ten mecz podwyższonego ryzyka.. Na stadionie w Jastrzębiu- Zdroju spodziewany jest rekord frekwencji  - na trybunach zasiądzie ok. 3 tysiące sympatyków obu zespołów. Goście dostali pulę 500. biletów, które rozeszły się błyskawicznie, a rybniczan wspomagać mają także zaprzyjaźnieni kibice Górnika Zabrze oraz GKS-u Katowice.

Trzeciego, śląskiego przedstawiciela - czyli Rozwój Katowice, czeka niezmiernie ciężkie zadanie w Łodzi, gdzie podopieczni Marka Koniarka staną w szranki z miejscowym ŁKS-em. Łodzianie, podobnie jak jastrzębianie są beniaminkiem II ligi i także spisują się rewelacyjnie - plasując się po 15. kolejkach na 4. lokacie i tracąc do liderującego GKS-u 1962 zaledwie trzy oczka. Jakiekolwiek punkty przywiezione przez gości z Łodzi będą bezcenne w kontekście wydostania się ze strefy spadkowej, gdzie katowiczanie ponownie zakotwiczyli - po dwóch, ostatnich porażkach z jastrzębianami i ze Zniczem.

Zestaw par 16. kolejki II ligi:
4 listopada (sobota):
Błękitni Stargard - MKS Kluczbork, godz. 13:00, sędzia: Maciej Pelka (Piła).
GKS 1962 Jastrzębie - ROW 1964 Rybnik, godz. 13:00, sędzia: Mirosław Górecki (Katowice).
ŁKS Łódź - Rozwój Katowice, godz. 14:00, sędzia: Szymon Lizak (Poznań).
Warta Poznań - Garbarnia Kraków, godz. 14:00, sędzia: Piotr Urban (Warszawa).
Wisła Puławy - Radomiak Radom, godz. 16:05, sędzia: Paweł Malec (Łódź).
GKS Bełchatów - Gryf Wejherowo, godz. 17:00, sędzia: Marcin Bielawski (Katowice).
5 listopada (niedziela):
Znicz Pruszków - Legionovia Legionowo, godz. 12:00, sędzia: Tomasz Marciniak (Płock).
Stal Stalowa Wola - Gwardia Koszalin, godz. 13:00, sędzia: Sebastian Krasny (Kraków).
Olimpia Elbląg - Siarka Tarnobrzeg, godz. 13:00, sędzia: Albert Różycki (Łódź).

źródło: inf. własna / PZPN

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami