Efektywny początek rundy rewanżowej - wyniki 18. kolejki II ligi

Bardzo dobrze rozpoczęły rundę rewanżową śląskie zespoły. Trzy nasze ekipy wywalczyły w 18. kolejce II ligi 7 na 9 możliwych punktów!

Piłkarze GKS-u 1962 Jastrzębie już na pewno "przezimują"  do wiosny na fotelu lidera II ligi! Podopieczni Jarosława Skrobacza wygrali 6. spotkanie z rzędu i dzięki stracie punktów przez Radomiaka, ŁKS oraz Wartę zwiększyli swoją przewagę na rywalami do awansu. Warto zauważyć iż goście z Jastrzębia-Zdroju jako pierwsi w tym sezonie zdobyli "twierdzę" Kluczbork.

Przewaga GKS-u 1962 przez całe spotkanie nie podlegała dyskusji, ale zwycięskiego gola lider II ligi zdobył dopiero w 68. minucie gry. Po błędzie w kryciu przy rzucie wolnym, najlepiej w polu karnym odnalazł się Kacper Kawula, który mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał dobrze broniącego imiennika Majchrowskiego.

Kawula miał okazję już w I połowie ale jego "główkę" obronił golkiper gospodarzy. W II części gry, tuż przed decydującą bramką, przed szansą na otwarcie wyniku stanął super rezerwowy gości - Kamil Adamek, ale jego strzał wylądował na słupku kluczborskiej bramki. Jastrzębianie na 1. kolejkę przed przerwą zimową mają już 5. punktów przewagi nad wiceliderem z Łodzi!

MKS Kluczbork - GKS Jastrzębie 0:1 (0:0)
(Kacper Kawula 68)
MKS: Majchrowski - Górkiewicz, Gierak (90. Skoczylas), Brodziński, Nitkiewicz - Kościelniak (77. Kubiak), Nakrosius, Deja, Nykiel (54. Fedota) - Zieliński, Wolny (63. Baraniak).
GKS 1962: Drazik - Kawula, Pacholski, Szymura (71. Szczęch), Kulawiak - Mazurkiewicz, Gancarczyk (56. Adamek), Tront, Ali (79. Caniboł) - Jadach (90. Semeniuk), Szczepan.

Bardzo miłą niespodziankę swoim nielicznym kibicom i zarazem pomoc jastrzębskiemu liderowi sprawili piłkarze Rozwoju Katowice. Drużyna Marka Koniarka , który z powodów osobistych nie zasiadł na ławce Rozwoju - dosyć niespodziewanie pokonała zespół z czołówki tabeli - Wartę Poznań! Swoje nieprzeciętne umiejętności, w końcu potwierdził Adam Żak, który dwoma golami zapewnił bardzo cenne trzy punkty drużynie z kopalni Wujek.

Gospodarze całkiem zasłużenie pokonali "Warciarzy", którzy spotkanie zakończyli z dwoma czerwonymi kartkami na koncie! Żak najpierw w 42. minucie dołożył tylko stopę w polu karnym po bardzo dobrym dośrodkowaniu Kamila Łączka. W II połowie sytuacja się powtórzyła. Katowicki napastnik dopełnił tylko z bliska formalności, tym razem po asyście Przemysława Mońki. Na zakończenie jesieni Rozwój zagra w Puławach z Wisłą.

Rozwój Katowice - Warta Poznań 2:0 (1:0)
(Adam Żak, 41, 62)
Rozwój: Golik - Mońka, Szeliga (90. Kunka), Czekaj, Łączek - Barwiński, Jaroszek - Paszek (85. Tabiś), Płonka, Kowalski (79. Kamiński) - Żak (90. Bętkowski).
Warta: Lis - Marciniak, Kieliba, Dejewski, Jasiński - Żmijewski (68. Fiedosewicz), Cierpka, Kalupa, Laskowski (83. Szynka), Spławski (72. Onsorge) - Kita (46. Przybyła).

- Trzy punkty chciałbym zadedykować trenerowi Koniarkowi. Dziękuję chłopakom za walkę. Kluczem do zwycięstwa była konsekwentna realizacja zadań taktycznych, które nakreśliliśmy przed meczem. Pozytywem jest debiut kolejnego 16-latka, Kajetana Kunki - skomentował Michał Majsner, II trener Rozwoju.

GKS-owi 1962 pomógł także sąsiad zza miedzy. Drużyna ROW-u 1964 Rybnik, mimo iż przegrywała u siebie do przerwy z wiceliderem ŁKS-em Łódź już dwoma bramkami, to po zmianie stron zdołała odwrócić losy spotkania i doprowadzić do "sprawiedliwego" remisu.

Goście z Łodzi mieli wymarzony początek spotkania w Rybniku, gdyż już w pierwszej akcji Łukasz Zagdański z bliska pokonał Kacpra Rosę. Ten sam piłkarz 20 minut później podwyższył prowadzenie dla ŁKS-u. Z główką Kamila Juraszka poradził sobie jeszcze rybnicki bramkarz, a le z dobitką Zagdańskiego juz nie.

Niezrażeni takim obrotem sprawy gospodarze, od początku II połowy rzucili się do odrabiania strat i na efekty nie trzeba było długo czekać. W odstępie niecałych 10. minut rybniczanie doprowadzili do remisu! Najpierw boczny obrońca Dawid Kalisz strzałem z dystansu pokonał Michała Kołbę, a 8 minut później inny defensor - Paweł Jaroszewski wykorzystał zamieszanie w 16-tce gości po wyrzucie piłki z autu.

ROW 1964 Rybnik - ŁKS Łódź 2:2 (0:2)
(Dawid Kalisz 58, Paweł Jaroszewski 66 - Łukasz Zagdański 1, 20)
ROW 1964: Rosa - Janik, Jaroszewski, Popiela, Jary, Krotofil, Zganiacz (60. Spratek), Muszalik, Kalisz - Musiolik (60. Brychlik), Koch
ŁKS: Kołba - Rozmus, Rozwandowicz, Juraszek, Widejko - Guzik, Bryła, (82. Pyciak), Kocot, Pyrdoł (69. Kostyrka) - Radionow, Zagdański.

Pozostałe wyniki 18. kolejki II ligi:
18 listopada (sobota):
Gwardia Koszalin - Znicz Pruszków 2:2 (1:1)
(Przemysław Brzeziański 23, Radosław Mikołajczak 47 - Piotr Klepczarek 6, Maciej Machalski 75 (k))
Siarka Tarnobrzeg - Wisła Puławy 1:0 (1:0)
(Dawid Witkowski 26)
Garbarnia Kraków - Radomiak Radom 1:1
(Michał Mistrzyk 10 - Leandro 82 (k))
19 listopada (niedziela):
Legionovia Legionowo - Olimpia Elbląg, godz. 12:00, sędzia: Konrad Aluszyk (Gorzów Wielkopolski).
Gryf Wejherowo - Stal Stalowa Wola, godz. 13:00, sędzia: Łukasz Karski (Słupsk).
GKS Bełchatów - Błękitni Stargard, godz. 17:00, sędzia: Sebastian Załęski (Ostrołęka).