Rozpędzona "GieKSa", emocje pod Jasną Górą - wyniki 12. kolejki II ligi

Obie nasze drużyny odniosły zwycięstwa w 12. serii gier w II lidze. GKS Katowice pokonał na wyjeździe beniaminka, a Skra Częstochowa po bardzo emocjonującej końcówce wygrała u siebie ze spadkowiczem.

Podopieczni Rafał Góraka w ostatnim czasie nabrali wiatru w żagle i są już w ścisłej czołówce tabeli  - zaledwie punkt za liderującym duetem: Górnikiem Łęczna i Widzewem Łódź . "GieKSa" jest niepokonana w lidze od 25 sierpnia. odnosząc 4 zwycięstwa, przy zaledwie jednym remisie. Tym razem katowiczanie przywieźli 3 punkty z Polkowic.

Gdy wydawało się, że  spotkanie z miejscowym Górnikiem zakończy się bezbramkowym remisem , to katowiczanie przeprowadzili decydującą akcję meczu. Po szybkiej kontrze  Szymon Kiebzak znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy i strzelił "złotego" gola.

Jeszcze ciekawiej było pod Jasną Górą. Na Stolze Arena do przerwy był sprawiedliwy remis, ale strzelec gola dla "Skrzaków" - Dawid Wolny z powodu czerwieni musiał opuścić plac gry. Tymczasem w samej końcówce spotkania kibice w Częstochowie byli świadkami niezłego rollercoastera. Mimo gry w osłabieniu, w 83. minucie gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie.

Gdy 3 minuty później znany na Śląsku Piotr Giel doprowadził do remisu 2:2, wydawało się, że mecz na Loretańskiej zakończy się podziałem punktów. Tymczasem zaledwie kilkadziesiąt sekund później Krzysztof Napora zapewnił cenną wygraną drużynie Pawła Ściebury.

Wyniki 12. kolejki II ligi:

Górnik Polkowice - GKS Katowice 0:1 (0:0)
0:1 - Szymon Kiebzak 80'
GKS K.: Mrozek - Wojciechowski, Dejmek, Jędrych, Rogala - Kiebzak, Habusta, Stefanowicz (77. Grychtolik), Błąd (84. Tabiś), Woźniak - Urynowicz (67. Rumin).
Żółte kartki: Opałacz oraz Stefanowicz, Wojciechowski, Grychtolik, Rumin, Kiebzak.

Skra Częstochowa - Bytovia Bytów 3:2 (1:1)
1:0 - Dawid Wolny 8'
1:1 - Kacper Kawula 32'
2:1 - Piotr Nocoń 83'
2:2 - Piotr Giel 86'
3:2 - Krzysztof Napora 87'
Skra: Kos - Brusiło,  Holik ,  Bondarenko,  Obuchowski - Napora (90. Niedbała), Olejnik, Zalewski,  Pavlas - Nocoń (90. Niedojad) - Wolny.
Żółte kartki: Wolny, Bondarenko, Holik oraz Kwiatkowski i Czubak. Czerwona kartka: Dawid Wolny (45' za drugą żółtą).

0:2 - Daniel Świderski 90'

Pogoń Siedlce - Olimpia Elbląg 0:1 (0:1)
0:1 - Michał Miller 45'

Lech II Poznań - Stal Stalowa Wola 2:2 (1:0)
0:1 - Robert Dadok 33' (k)
1:1 - Tomasz Dejewski 60'
2:1 - Ołeksandr Jacenko 62'
2:2 - Robert Dadok 78'

Elana Toruń - Widzew Łódź 0:1 (0:1)
0:1 - Marcin Robak 26' (k)

Górnik Łęczna - Błękitni Stargard 1:0 (0:0)
1:0 - Jakub Zagórski 84'

Czołówka klasyfikacji snajperów:
8 goli - Marcin Robak (Widzew Łódź),
7 goli - Damian Szuprytowski (Olimpia Elbląg),
6 goli - Karol Czubak (Bytovia Bytów), Paweł Wojciechowski (Górnik Łęczna),
5 goli - Wojciech Fadecki (Błękitni Stargard), Mariusz Kryszak (Elana Toruń), Daniel Świderski (Resovia Rzeszów).

1.  Górnik Łęczna 12 24 7 3 2 16-11
2.  Widzew Łódź 12 24 7 3 2 18-10
3.  Resovia Rzeszów 12 24 7 3 2 21-7
4.  GKS Katowice 12 23 7 2 3 20-11
5.  Olimpia Elbląg 12 21 6 3 3 19-10
6.  Stal Rzeszów 12 21 6 3 3 20-16
7.  Bytovia Bytów 12 18 5 3 4 20-18
8.  Błękitni Stargard 12 18 6 0 6 15-17