Kotwica za silna dla GKS-u Jastrzębie. Drugie zwycięstwo Polonii - wyniki 9. kolejki 2. ligi

Kotwica za silna dla GKS-u Jastrzębie. Drugie zwycięstwo Polonii  - wyniki 9. kolejki 2. ligi

Trzeciej z rzędu porażki doznali piłkarze GKS-u Jastrzębie. Zespół trenera Piotra Dziewickiego uległ w wyjazdowym spotkaniu Kotwicy Kołobrzeg 0:2.  Pierwsze zwycięstwo na nowym stadionie, a drugie w sezonie, odniosła Polonia Bytom.

Jastrzębianie tym razem kończyli mecz w komplecie, co w bieżącym sezonie nie jest regułą. Oba gole stracili w dość przypadkowych okolicznościach, bowiem zarówno po uderzeniu Łukasza Kosakiewicza, jak i po strzale Arona Stasiaka piłka odbijała się od nóg interweniujących obrońców gości i myliła Jakuba Trojanowskiego. GKS praktycznie ani razu poważniej nie zagroził drużynie z Kołobrzegu.

Kotwica Kołobrzeg - GKS Jastrzębie 2:0 (1:0)
1:0 - Kosakiewicz, 42 min.
2:0 - Stasiak, 59 min.
GKS Jastrzębie: Trojanowski – BoruńKozłowski, Zacharczenko, Kargul-Grobla – Kiebzak (73. Ali), Guliherme, Rogala (81. Szymczak), Maszkowski (60. Vaz), Fietz (46. Zych) – Bednarski (74. Gołuch).

Od pierwszej kolejki, kiedy to Polonia Bytom, wygrała w Kołobrzegu, kibice dwukrotnych mistrzów Polski czekali na kolejne zwycięstwo swoich ulubieńców. Doczekali się w spotkaniu z rezerwami ŁKS-u Łódź. Zespół trenera Adama Burka od początku narzucił swój styl gry i w pierwszej połowie objął prowadzenie. W 23. minucie gola strzelił Krzysztof Ropski. Niestety po zmianie stron gospodarze oddali inicjatywę rywalom. W efekcie pod bramką Eryka Mirusa często było gorąco. Mimo to poloniści zdołali podwyższyć prowadzenie. W zamieszaniu w polu bramkowym samobójcze trafienie zaliczył Aleksander Ślęzak. Pięć minut później ŁKS zdobył kontaktowego gola i kibice Polonii do końca musieli drżeć o wynik. Na szczęście korzystny wynik utrzymali do ostatniego gwizdka sędziego.

Polonia Bytom - ŁKS II Łódź 2:1 (1:0)
1:0 - Ropski, 23 min.
2:0 - Ślezak, 73 min. (samobójczy)
2:1 - Balongo, 78 min.
Polonia: Mirus - Budzik, Piekarski, Radkiewicz (46. Radkiewicz), Zejdler - Ławrynowicz (75. Szmigiel), Konieczny (76. Jopek), Gajda - Żagiel, Ropski (89. Ochwat), Stefański (59. Ściślak).