Lider II ligi wyjechał na obóz do Wałbrzycha

(foto: Raków Częstochowa) (foto: Raków Częstochowa)

Raków Częstochowa w poniedziałek rozpoczął zgrupowanie w Wałbrzychu, które potrwa do 28 stycznia. Sztab szkoleniowy ogłosił skład na pierwszy, zimowy obóz.

Podopieczni trenera Marka Papszuna po porannym treningu udali się do Wałbrzycha, do ośrodka Aqua Zdrój. Do autokaru wsiadło w sumie 25. zawodników.  Pierwsze zimowe zgrupowanie potrwa do soboty i zakończy się meczem sparingowym z  I-ligowym Chrobrym Głogów

Wśród powołanych jest czterech nowych zawodników, którzy dołączyli do kadry w tym okienku transferowym: bramkarz Mateusz Lis (Podbeskidzie Bielsko-Biała), stoper Łukasz Sołowiej (Jagiellonia Białystok) oraz pomocnicy Tomasz Wróbel (Rozwój Katowice) i Karol Żmijewski (P - Kotwica Kołobrzeg).

W kadrze znalazło się także miejsce dla kilku młodych zawodników. W tej grupie jest np. Grzegorz Sośniak z czwartoligowych rezerw "Racovii". Pobyt w Wałbrzychu jest pierwszym z dwóch zaplanowanych obozów przed startem rundy rewanżowej. Od 13. do 18. lutego częstochowianie będą jeszcze przebywać w Kleszczowie, gdzie 15 lutego zagrają z Widzewem Łódź.

Kadra Rakowa Częstochowa na zgrupowanie w Wałbrzychu:
Bramkarze: Kamil Czapla, Mateusz Lis, Błażej Stępień, Jakub Jastrzębski
Obrońcy: Łukasz Góra, Tomas Petrasek, Adam Mesjasz, Łukasz Sołowiej, Lukas Duriska
Pomocnicy i napastnicy: Przemysław Mizgała, Peter Mazan, Tomasz Margol, Rafał Figiel, Filip Kowalczyk, Piotr Malinowski, Tomasz Wróbel, Kamil Wojtyra, Przemysław Oziębała, Adam Czerkas, Tomasz Płonka, Karol Żmijewski, Konrad Zaradny, Łukasz Siedlik, Łukasz Kmieć, Grzegorz Sośniak. 

Plan sparingów Rakowa:
19.01 Wisła Kraków 2:0
28.01 Chrobry Głogów
04.02 ROW 1964 Rybnik
08.02 Stomil Olsztyn
11.02 GKS Katowice
15.02 Widzew Łódź
19.02 Zagłębie Sosnowiec
25.02 Podbeskidzie Bielsko-Biała

źródło: inf. własna / Raków Cz-wa.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami