O losach trzecioligowych rozgrywek zadecyduje zarząd ŚlZPN

O losach trzecioligowych rozgrywek zadecyduje zarząd ŚlZPN

O tym czy sezon w piłkarskiej III lidze zostanie dokończony zadecyduje w najbliższy czwartek (14 maja) zarząd Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Wówczas też dowiemy się kiedy zostanie rozegrany baraż pomiędzy zwycięzcami grup IV ligi.

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej podczas posiedzenia, które odbyło się we wtorek (12 maja) w Warszawie, ustalił, że decyzje dotyczące wznowienia lub zakończenia rozgrywek III ligi piłki nożnej mężczyzn w sezonie 2019/2020 oraz zasad spadków i awansów, podejmą wojewódzkie związki piłki nożnej, które w bieżącym sezonie odpowiadają za prowadzenie rozgrywek.

Jednocześnie postanowiono, że rozgrywki III ligowe w sezonie 2020/2021 w dalszym ciągu prowadzone będą przez okręgi. Zarządzanie rozgrywkami III ligi zostanie przekazane do PZPN w czerwcu 2021 roku.

Ponadto zarząd do 24 maja odroczył podjęcie decyzji odnośnie rozgrywek seniorskich kobiet prowadzonych przez PZPN.

Oznacza, że wiążące decyzje dotyczące dalszych losów rywalizacji na trzecioligowym szczeblu, podejmą członkowie zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej na zaplanowanym na czwartek (14 maja) posiedzeniu. Wtedy też zapadnie decyzja dotycząca baraży o awans do III ligi z śląskich czwartoligowych grup. Prawo gry o awans do grona trzecioligowców zapewniły sobie drużyny Szombierek Bytom i LKS Goczałkowice-Zdrój. W czwartek dowiemy się czy o tym kto zagra w przyszłym sezonie na szczeblu III ligi zadecyduje jeden mecz czy też dwa spotkania. 

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami