Zacięte derby w Pawłowicach. ROW się żegna - wyniki 36. kolejki III ligi (aktualizacja)
Ruch Chorzów nie zamierza schodzić ze zwycięskiej ścieżki. Niebiescy po bardzo emocjonującym pojedynku pokonali Pniówek Pawłowice. ROW 1964 Rybnik zaprzepaścił ostatnią już chyba szansę, by wygrzebać się ze strefy spadkowej.
Wyniki 36. kolejki:
Pniówek Pawłowice - Ruch Chorzów 2:3 (0:1)
0:1 - Wójtowicz, 45 min.
1:1 - Szkatuła, 71 min.
2:1 - Caniboł, 77 min.
2:2 - Pańkowski, 83 min. (samobójczy)
2:3 - Janoszka, 88 min.
Pniówek: Gocyk – Glenc, Ciuberek (46. Mazurkiewicz), Pańkowski, Szkatuła – Wiciński (76. Żyła), Musioł, Spratek (46. Szatkowski), Weis (55. Caniboł) – Hanzel (55. Morcinek), Łukasik.
Ruch: Bielecki - Będzieszak (38. Kwaśniewski), Kasolik, Wyroba, Kowalski, Kulejewski, Wójtowicz, Neugebauer, Siwek (61. Mokrzycki), Rudek (61. Janoszka), Biskup.
ROW 1964 Rybnik - Zagłębie II Lubin 0:4 (0:3)
0:1 - Rogalski, 28 min.
0:2 - Pieńko, 41 min.
0:3 - Kusztal, 44 min.
0:4 - Kizyma, 53 min.
ROW: Plewka – Janik, Pacholski, Krotofil, Baranskyi (70. Boda) – Kuzior (63. Tomaszewski), Pochcioł, Warmiński (83. Stolz), Kukuła, Folmert (46. Migus) – Sobik (63. Kuczera).
Polonia Nysa - Polonia Bytom 2:2 (1:1)
0:1 - Płonka, 21 min.
1:1 - Błaszkiewicz, 32 min.
1:2 - Celuch, 62 min.
2:2 - Golus, 86 min.
Polonia: Kamiński – Wójcik (60. Wróbel), Bedronka, Fulianty (46. Hałgas), Belica – Konieczny (77. Wuwer), Żagiel, Płonka, Krzemień (68. Pączko), Stefański – Ochwat (46. Celuch).
Foto-Higiena Gać - Górnik II Zabrze 3:0 (1:0)
1:0 - Przybylski, 39 min. (karny)
2:0 - Wdowiak, 66 min.
3:0 - Orzechowski, 68 min.
Górnik II: Neugebauer - Surowiec, Winglarek, Szkudlarek, Kulanek, Całka (72. Koc), Okaj (72. Skała), Flak (80. Martuszewski), Lubaski (80. Skiba), Lukoszek, Pranica (72. Zielonka).
Gwarek Tarnowskie Góry - MKS Kluczbork 2:1 (0:0)
0:1 - Jaszczyk, 64 min.
1:1 - Kuliński, 66 min. (karny)
2:1 - Dzido, 83 min.
Gwarek: Rosół – K. Joachim, Dzido, Czajkowski, Obuchowski – Kuliński, Barbus (88. Borycka), Siwek (90. Pośpiech), Skrzyniarz (46. Dworaczek), Chwastek (88. Rakowiecki) – Jarka (46. P. Joachim).
LKS Goczałkowice-Zdrój - Polonia Świdnica 1:0 (1:0)
1:0 - Hanzel, 21 min. (karny)
Miedź II Legnica - Warta Gorzów Wielkopolski 2:0 (0:0)
1:0 - Caetano, 53 min.
2:0 - Caetano, 70 min.
Stal Brzeg - Ślęza Wrocław 1:1 (1:1)
0:1 - Palacios, 20 min.
1:1 - Niemczyk, 42 min. (karny)
Rekord Bielsko-Biała - Lechia Zielona Góra 2:1 (2:1)
1:0 - Ciućka, 17 min.
1:1 - Konieczny, 22 min.
2:1 - Ciućka, 35 min.
Pauzował: Piast Żmigród
1. | Ruch Chorzów | 34 | 92 | 30 | 2 | 2 | 91:26 |
2. | Polonia Bytom | 34 | 78 | 24 | 6 | 4 | 81:38 |
3. | Ślęza Wrocław | 35 | 75 | 23 | 9 | 4 | 95:38 |
4. | Pniówek Pawłowice | 34 | 64 | 19 | 7 | 8 | 63:43 |
5. | Zagłębie II Lubin | 35 | 56 | 17 | 5 | 13 | 70:43 |
6. | Rekord Bielsko-Biała | 34 | 52 | 15 | 7 | 12 | 64:55 |
7. | Stal Brzeg | 34 | 46 | 12 | 10 | 12 | 58:51 |
8. | Górnik II Zabrze | 34 | 46 | 14 | 4 | 16 | 59:54 |
9. | LKS Goczałkowice-Zdrój | 33 | 45 | 13 | 6 | 14 | 51:50 |
10. | Miedź II Legnica | 34 | 43 | 12 | 7 | 15 | 45:55 |
11. | Gwarek Tarnowskie Góry | 34 | 43 | 11 | 10 | 13 | 51:65 |
12. | Lechia Zielona Góra | 33 | 42 | 11 | 9 | 13 | 44:54 |
13. | MKS Kluczbork | 34 | 41 | 11 | 8 | 15 | 54:70 |
14. | Warta Gorzów Wielkopolski | 34 | 38 | 11 | 5 | 18 | 36:50 |
15. | Piast Żmigród | 34 | 35 | 8 | 11 | 15 | 50:56 |
16. | Foto-Higiena Gać | 33 | 33 | 8 | 9 | 16 | 47:77 |
17. | ROW 1964 Rybnik | 34 | 29 | 6 | 11 | 17 | 42:70 |
18. | Polonia Nysa | 34 | 23 | 5 | 8 | 21 | 39:81 |
19. | Polonia Świdnica | 34 | 19 | 5 | 4 | 27 | 39:99 |
Czołówka klasyfikacji strzelców:
25 goli - Piotr Stępień (Ślęza Wrocław)
24 gole - Marcin Przybylski (Foto-Higiena Gać)
20 goli - Mariusz Idzik (Ruch Chorzów)
19 goli - Dawid Hanzel (Pniówek Pawłowice), Adam Żak (Polonia Bytom)
18 goli - Piotr Ćwielong (LKS Goczałkowice Zdrój), Adam Setla (Polonia Nysa)
17 goli - Szymon Kobusiński (Lechia Zielona Góra)
16 goli - Szymon Szymański (Rekord Bielsko-Biała)
15 goli - Bartosz Marchewka (LKS Goczałkowice Zdrój), Michał Mokrzycki (Ruch Chorzów)