Oblany ostatni test Iskry

Nie udał się piłkarzom Iskry Pszczyna ostatni sprawdzian przed inauguracją czwartoligowych rozgrywek. Zespół trenera Mariusza Wójcika przegrał 1:3.

Pewnym usprawiedliwieniem dla zespołu z Pszczyny może być fakt, że jego szkoleniowiec testował w tym spotkaniu kilku zawodników aspirujących do gry w barwach Iskry. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gości z Będzina. Już w 9 minucie po golu Rafała Jędrzejczyka Sarmacja objęła prowadzenie. Drugiego gola dla gości zdobył w 34 minucie Józef Misztal.

Dopiero po przerwie pszczynianie zerwali się do ataków. Szybko zdobyli też kontaktowego gola, którego autorem był Bartosz Wojtków. Nadzieje na doprowadzenie do wyrównania goście ostudzili na niewiele ponad kwadrans przed końcowym gwizdkiem sędziego, kiedy to gola dla Sarmacji zdobył jeden z testowanych przez nią graczy.

W ostatnich dwudziestu minutach wynik podreperować mógł aktywny Tomasz Zawadzki, ale najpierw w dogodnej sytuacji nie trafił w piłkę będąc metr przed bramką, a kilka minut później jego uderzenie z linii pola karnego bramkarz przeniósł ponad poprzeczką.

Iskra Pszczyna – Sarmacja Będzin 1:3 (0:2)
0:1 - Jędrzejczyk, 9 min.
0:2 - Misztal, 34 min.
1:2 - Wojtków, 52 min.
1:3 - testowany, 73 min.

Iskra: testowany (46. Promny), Gołek, Grabczyński, testowany (61. Żupa), Włodarczak (46. Żur), testowany, Kowaliczek (46. Wojtków), Gorzała (46. testowany), Zawadzki, Grajcarek, Maślorz.

źródło: inf. własna / Iskra Pszczyna.