Twierdza przy Okrzei wciąż niezdobyta! Sedlar bohaterem, a Piast w europejskich pucharach!

• Napisane przez  Szymon Kędzierski

Piast Gliwice pokonał 3:1 Cracovię Kraków. Było to już siódme z rzędu zwycięstwo gliwiczan na własnym stadionie, które w dodatku dało "Piastunkom" kwalifikację do europejskich pucharów!

Na początku spotkania goście ruszyli do ataku. W drugiej minucie po technicznym strzale Janusza Gola świetnie interweniował bramkarz – Frantisek Plach. Jednakże to Piast otworzył wynik tego meczu. Po faulu na Joelu Valencii arbiter podyktował rzut karny. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Aleksandar Sedlar. Kilkanaście minut później nieodpowiedzialne w polu karnym zachował się Tomasz Mokwa. Obrońca faulował swojego rywala, a sędzia bez zastanowienia wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł lider „Pasów” Airam Cabrera i trafił do siatki.

Po zmianie stron „Niebiesko-Czerwoni” znów objęli prowadzenie i znów za sprawą Sedlara. Serbski obrońca idealnie odnalazł się w polu karnym rywali i fantastycznie wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Bez wątpienia Sedlar był tego wieczoru najlepszym zawodnikiem na boisku. Świadczą o tym dwie zdobyte bramki i perfekcyjna gra w defensywie. Podopiecznych Michała Probierza dobił w końcówce superezerwowy – Paweł Tomczyk. Wypożyczony z Lecha napastnik idealnie wykorzystał podanie Martina Konczkowskiego i przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny.

Piast Gliwice - Cracovia Kraków 3:1 (1:1).
1:0 - Aleksandar Sedlar, 11 min. (k)
1:1 - Airam Cabrera, 32. min. (k)
2:1 - Aleksandar Sedlar, 66 min.
3:1 - Paweł Tomczyk, 89 min.
Piast: Frantisek Plach - Tomasz Mokwa, Jakub Czerwiński, Aleksandar Sedlar, Mikkel Kirkeskov - Martin Konczkowski, Tomasz Jodłowiec, Tom Hateley, Joel Valencia (90+1. Mateusz Mak), Gerard Badia (72. Patryk Sokołowski) - Piotr Parzyszek (78. Paweł Tomczyk).
Cracovia: Michal Peskovic - Cornel Rapa (79. Filip Piszczek), Michał Helik, Niko Datkovic, Michal Siplak - Sergiu Hanca, Bojan Cecaric (66. Daniel Pik), Javier Hernandez, Milan Dimun (46. Mateusz Wdowiak), Janusz Gol - Airam Cabrera.

źródło: Szymon Kędzierski.