Nie wykorzystali przewagi. Piast przegrał z Lechem

FOTO: piast-gliwice.eu FOTO: piast-gliwice.eu

Mimo, że prawie całą drugą połowę meczu z Lechem Poznań mistrzowie Polski grali z przewagą jednego zawodnika, nie zdołali zdobyć gola. Goście byli skuteczniejsi i zgarnęli komplet punktów.

Po przerwie spowodowanej kontuzją do składu Piasta Gliwice powrócił Jorge Felix. Zastąpił on Patryka Tuszyńskiego. Obie drużyny były bardzo świadome siły rywala i mocno skoncentrowały się przede wszystkim na tym, by nie dać możliwości stworzyć dogodnej sytuacji przeciwnikowi. Pary środkowych obrońców po obu stronach skrupulatnie pilnowały najbardziej ofensywnych piłkarzy i odcinały ich od podań. Nic dziwnego, że w pierwszej połowie emocji było jak na lekarstwo.

Druga część meczu rozpoczęła się od uderzenia łokciem zawodnika Lecha podczas walki w powietrzu o piłkę. Tomas Rogne za to zagranie zobaczył żółtą kartkę, a że była to druga kara, piłkarz w konsekwencji otrzymał czerwony kartonik i musiał opuścić boisko. To piąty mecz z sześciu, w którym rywale Piasta kończyli mecz w osłabieniu. Po tej sytuacji zarysowała się przewaga Piasta, którego piłkarze raz za razem niepokoili bramkarza Lechitów. Goście zwietrzyli jednak swoją szansę po stałym fragmencie gry. Perfekcyjnie z rzutu wolnego uderzył Jakub Moder, który pokonał bramkarza Piasta i wyprowadził poznaniaków na prowadzenie. Ataki Piasta jeszcze bardziej przybrały na sile oraz częstotliwości. Podopieczni trenera Waldemara Fornalika na wiele sposobów starali się doprowadzić do wyrównania. W poprzeczkę trafił między innymi Mikkel Kirkeskov. Niestety także kolejne próby nie dały mistrzom Polski bramki. Tę na dobicie gospodarzy strzelił Pedro Tiba już w doliczonym czasie gry.

Piast Gliwice - Lech Poznań 0:2 (0:0)
0:1 - Moder, 66 min.
0:2 - Tiba, 90 min.
Piast: Plach - Konczkowski, Czerwiński, Korun, Kirkeskov - Milewski, Sokołowski (76. Jodłowiec), Hateley, Vida (67. Alves) - Felix, Parzyszek (77. Tuszyński).
Lech: Van der Hart - Butko, Rogne, Satka, Puchacz - Kamiński (79. Marchwiński), Moder, Tiba, Jóźwiak - Ramirez (51. Crnomarković) - Gytkjaer (73. Zhamaletdinov)

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami