Piast powstrzymał lidera. Bezbramkowy remis w Szczecinie

FOTO: piast-gliwice.eu FOTO: piast-gliwice.eu

Bezbramkowym remisem zakończył się drugi na przestrzeni ostatnich kilku dni mecz Pogoni Szczecin z Piastem Gliwice. Po wygranej w starciu pucharowym gliwiczanie tym razem musieli zadowolić się remisem.

W ostatnich starciach tych drużyn, które toczyły się w Szczecinie nie padało zbyt wiele goli. Podobny obraz miało sobotnie spotkanie z udziałem Piasta i Pogoni. W odróżnieniu od pierwszej części, w drugich czterdziestu pięciu minutach Dante Stipica miał dużo więcej pracy. Chorwat, widząc popis gry Frantiska Placha, chciał udowodnić, że równie dobrze zna się na swoim fachu i zatrzymał uderzenia chociażby Michała Żyro czy Jakuba Holubka. Nie mniej po meczu, który nie przyniósł rozstrzygnięcia, tylko zakończył się podziałem punktów, wynik nie skrzywdził nikogo.

Dla Piasta był to dziesiąty mecz z rzędu bez porażki. Podopieczni trenera Waldemara Fornalika przerwali serię sześciu kolejnych ligowych zwycięstw Pogoni, która mimo to zachowała pozycję lidera PKO BP Ekstraklasy.

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 0:0
Pogoń: Stipica - Bartkowski, Zech, Triantafyllopoulos, Mata - Dąbrowski (62. Podstawski) - Kucharczyk, Smoliński (78. Benedyczak), Drygas (84. Kozłowski), Kowalczyk (62. Gorgon) - Zahović (84. Stolarski).
Piast: Plach - Konczkowski, Czerwiński, Malarczyk, Holubek - Chrapek, Huk - Pyrka, Vida (81. Badia), Lipski (84. Alves) - Żyro.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami