Zwycięstwa Piasta Gliwice i Górnika Zabrze - wyniki 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy

W niemal identycznych okolicznościach odniosły zwycięstwa drużyny Piasta Gliwice i Górnika Zabrze w 16. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Nasze zespoły w starciach z beniaminkami jako pierwsze traciły gole, ale później z nawiązką odrabiały straty.

Do wyjściowej jedenastce Piasta po przerwie spowodowanej urazem znów pojawił się Michał Chrapek. Z powodu kontuzji w kadrze meczowej nie znaleźli się Tomas Huk oraz Tomasz Jodłowiec. Po raz pierwszy od początku meczu ligowego w ekipie trenera Waldemara Fornalika wystąpił Nikola Stojiljković. Pierwsza połowa nie była udana w wykonaniu gospodarzy. Już w 3. minucie gry Piast był bliski straty gola. Roman Gergel nie wykorzystał jednak rzutu karnego. W doliczonym czasie gry Muris Mesanović wykorzystał błąd gliwickiej defensywy, przejął sprezentowaną piłkę, a następnie wyprzedził Frantiska Placha i było 0:1.

Piast wrócił do gry po przerwie. W 52. minucie gospodarze wykorzystali stały fragment gry, a Jakub Czerwiński strzelił swojego drugiego gola w tym sezonie. Podopieczni trenera Fornalika z każdą upływającą minutą coraz mocniej zaznaczali swoją przewagę, a w konsekwencji zdobyli zwycięskiego gola, którego autorem był Patryk Sokołowski.

Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 (0:1)
0:1 - Mesanović, 45 min.
1:1 - Czerwiński, 52 min.
2:1 - Sokołowski, 71 min.
Piast: Plach – Konczkowski, Mosór, Czerwiński, Katranis – Sokołowski, Hateley - Chrapek, Kądzior (84. Steczyk), Vida - Stojiljković (58. Toril).

Źle dla zespołu Górnika Zabrze rozpoczął się mecz z jego imiennikiem z Łęcznej. W 7. minucie gospodarze wykonywali rzut wolny z dala od bramki gości, jednak po długim zagraniu w pole karne, piłka zgrana przez Tomasza Midzierskiego trafiła pod nogi Janusza Gola. Ten ograł wychodzącego z bramki Grzegorza Sandomierskiego i ze spokojem umieścił futbolówkę w siatce. Odpowiedź Górnika Zabrze była niemal natychmiastowa. Lukas Podolski postanowił oddać strzał z około 20. metra i była to dobra decyzja. Mocno uderzona piłka nabrała odchodzącej rotacji i wpadła w samo okienko odbijając się jeszcze od słupka. Składną akcję zespołu strzałem do pustej bramki wykończył Robert Dadok. Strzelca gola znakomitym podaniem wszerz pola bramkowego obsłużył Bartosz Nowak.

Górnik Łęczna - Górnik Zabrze 1:2 (1:2)
1:0 - Gol, 7 min.
1:1 - Podolski, 11 min.
1:2 - Dadok, 45 min.
Górnik: Sandomierski – Gryszkiewicz, Janicki, Wiśniewski – Janża, Manneh (60. Bainović), Kubica (72. Stalmach), Dadok – Podolski, Nowak (72. Krawczyk) – Jimenez (87. Sanogo).